ind den oturumu aldim sonunda(kirmizi ltfn)

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
brrnyksl
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: Holländä - Roosendääl
İletişim:

ind den oturumu aldim sonunda(kirmizi ltfn)

Mesaj gönderen brrnyksl »

tekrar selam arkadaslar . su son asamayida anlatayim size oh be ohhhhhhhhhhh sonunda ind den gidip oturum kartimida aldim dun . merak eden arkadaslar icin anlatayim . ilk once belediyeye basvuru yapmistim nl ye geldim su adresde kaliyorum diye . kayit islemleri nerdeyse 20 gun surdu . yani surmedide surdurduler . cunku ind esimin ve benim ayni evde akldigimiza dair yaziyi tek bir sayfada istedigini sonradan bildirdi . biz ayri ayri almistik . belediyeye geri gittigimizde bu sekilde tek kagida veremeyeceklerini soylediler . 1 hafta daha beklettikten sonra verdiler. neyse guc bela onuda aldik ya ind ye postaladik . 18 aralikta ind ye pasaportumla belediyeden kayit kagidini goturmustum ilk . ocagin 26 sindada ind den oturum izniniz cikmistir diye mektup geldi . gelip almaniz icin yeni mektubu bekleyin demisler ekde. yeni mektupta dun geldi iste . gelip alabilirsiniz diye . gittik aldik sukur. 1 yillik oturum . tabi ilk basvuru yaptigimiz tarihten itibaren gecerli yani 11 ay kaliyor geriye.

oradaki gorevliler bu bir yillik surecin dolmasina 3 ay kala kendilerinin mektup yollayacagini soyledi . oturdugunuz yer, is yeriniz aldiginiz maasda bir degisiklik varmi diye bir form yollayacaklarmis, formu doldurup gonderince otomatikman yeni karti alacaksiniz deiler. tabi onunda sarti var hani mvv basvurusunda 1480 civarinda istenen maas kagidiin bir onemi kalmiyor. artik nl ye geldiginiz icin bir aile birlesimin gerceklesmis oldugu gerekcesi ve aileyi koruma adina bu miktari 1100 euroya indiriyorlarmis. esiniz her ikinizin alacagi toplam maasin 1100 olmasi yeterliymis.

cok uzun uzun yazdim biliyorum belkide okumaktan bunalanlariniz olabilir ama ben el yordamiyla ogrendim bunlari , gececek ve gelmis olan arkadaslara belki faydasi olur diye anlatiyorum.

heeee bu SOFI numarasi var ya ben dellenmistim nasil yani diye . vergi numarasiymis ve bu numara olmadan hic bisey yapamiyorsunuz . ve arkadaslar ilk belediyeye basvurdugunuzda kayit yaparken belediye otomatik olarak size Sofi numarasi veriyormus. bizim belediyedekiler uyuzluk olsun diyemi bana soylemediler bilmiyorum ama ind dekiler pc den bakip buldular numarami belediye size vermeliydi diyede eklediler.
siz siz olun belediye kaydi esnasinda SOFI NUMMER diye ustune basa basa sorun ve isteyin.
yoksa ne sigorta yapabiliyorsunuz ne bank hesap acabiliyorsunuz ne is guc hic bisey yapamiyorsunuz

of sus berrin yeter aaaaaaaa cenen dustu yine
hadi gorusuruz

AH BAK YINE UNUTTUM UGUR ABIIIIII E HANI BENIM KIRMIZIM !

SIMDIDEN ELLERIN DERT GORMESIN

arar_55
Gonullu
Gonullu

Re: ind den oturumu aldim sonunda(kirmizi ltfn)

Mesaj gönderen arar_55 »

brrnyksl yazdı:tekrar selam arkadaslar . su son asamayida anlatayim size oh be ohhhhhhhhhhh sonunda ind den gidip oturum kartimida aldim dun . merak eden arkadaslar icin anlatayim . ilk once belediyeye basvuru yapmistim nl ye geldim su adresde kaliyorum diye . kayit islemleri nerdeyse 20 gun surdu . yani surmedide surdurduler . cunku ind esimin ve benim ayni evde akldigimiza dair yaziyi tek bir sayfada istedigini sonradan bildirdi . biz ayri ayri almistik . belediyeye geri gittigimizde bu sekilde tek kagida veremeyeceklerini soylediler . 1 hafta daha beklettikten sonra verdiler. neyse guc bela onuda aldik ya ind ye postaladik . 18 aralikta ind ye pasaportumla belediyeden kayit kagidini goturmustum ilk . ocagin 26 sindada ind den oturum izniniz cikmistir diye mektup geldi . gelip almaniz icin yeni mektubu bekleyin demisler ekde. yeni mektupta dun geldi iste . gelip alabilirsiniz diye . gittik aldik sukur. 1 yillik oturum . tabi ilk basvuru yaptigimiz tarihten itibaren gecerli yani 11 ay kaliyor geriye.

oradaki gorevliler bu bir yillik surecin dolmasina 3 ay kala kendilerinin mektup yollayacagini soyledi . oturdugunuz yer, is yeriniz aldiginiz maasda bir degisiklik varmi diye bir form yollayacaklarmis, formu doldurup gonderince otomatikman yeni karti alacaksiniz deiler. tabi onunda sarti var hani mvv basvurusunda 1480 civarinda istenen maas kagidiin bir onemi kalmiyor. artik nl ye geldiginiz icin bir aile birlesimin gerceklesmis oldugu gerekcesi ve aileyi koruma adina bu miktari 1100 euroya indiriyorlarmis. esiniz her ikinizin alacagi toplam maasin 1100 olmasi yeterliymis.

cok uzun uzun yazdim biliyorum belkide okumaktan bunalanlariniz olabilir ama ben el yordamiyla ogrendim bunlari , gececek ve gelmis olan arkadaslara belki faydasi olur diye anlatiyorum.

heeee bu SOFI numarasi var ya ben dellenmistim nasil yani diye . vergi numarasiymis ve bu numara olmadan hic bisey yapamiyorsunuz . ve arkadaslar ilk belediyeye basvurdugunuzda kayit yaparken belediye otomatik olarak size Sofi numarasi veriyormus. bizim belediyedekiler uyuzluk olsun diyemi bana soylemediler bilmiyorum ama ind dekiler pc den bakip buldular numarami belediye size vermeliydi diyede eklediler.
siz siz olun belediye kaydi esnasinda SOFI NUMMER diye ustune basa basa sorun ve isteyin.
yoksa ne sigorta yapabiliyorsunuz ne bank hesap acabiliyorsunuz ne is guc hic bisey yapamiyorsunuz

of sus berrin yeter aaaaaaaa cenen dustu yine
hadi gorusuruz

AH BAK YINE UNUTTUM UGUR ABIIIIII E HANI BENIM KIRMIZIM !

SIMDIDEN ELLERIN DERT GORMESIN

Bazi buyuk Belediyelerde(ind_vergi Bolumu) var..lakin bagli oldugunuz yerin zwollo bolgesi gelderland olmustur!!!!
Yapancilar yani o bolge insani ordan aliyor(Randevu Almaniz Gerekir)yeni gelenler icin vergi numarasi SOFINUMMER=
almalilar!!!Sizlerin Bolge Belasdingdienst tel acip sorunuz!!!zaman kayip etmeyiniz Saglik sigortasina Ayni gunde gidip(Esinizin
Zorgverzekeringen)Agis mi.?groeneland? mi neyse kayit olunuz,vergi dairesine zorgtoesdag aanvragen(saglik iadesinden faydalaniniz)
yoksa borc cikabilir saglik sigortanizda Geldiginiz gunden beri......

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

hayirli olsun arkadasim
darisi diger arkadaslarimizin basina

kolay gele

gokkusagı
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda-Eindhoven

Mesaj gönderen gokkusagı »

Hayırlı olsun arkadasım,
Darısı bızlerın basına ınsallah..
Allah hepımızın yardımcısı olsun.

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön