3 aylik maas bordrosu olmadan istek yapilamiyormu?

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
yavuzkoc
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: 3 aylik maas bordrosu olmadan istek yapilamiyormu?

Mesaj gönderen yavuzkoc »

pasakurt tekrar merhaba senin durum ne oldu merak ettim gelismeler ne durumda.ve sormak istedigim birseyler var sana.sitede okumustum,sanirim sansli arkadasimiz yazmisti.is gecmisinizde 3 yil 1441 euro maas almis iseniz ve bunu ispatlarsaniz 6 aylik kontrat ta gecerli.benim sorum is gecmisi derken geriye donuk 3 yil mi istiyorlar.yada toplam yillardaki calismizliginizi mi istiyorlar.

ben bu bordrolar ise yara diye dusundum.cunku esim burda kaldi .ve isine ara vermisti 3 yila yakin zaman.ve biz nl ye donmeye karar verdik.esim gitti.bende sinava girdim.esim henuz ise baslamadi.aslinda 10 ekimde ise baslamisti.fakat isveren sozlesmeye oyle bir madde koymus ki isten ayrilir ise bir daha 1 yil boyunca bska bir yerde calisamz.is veren 1500 euro maas verecekti 1 ayin sonunda fakat onda da gercekci davranmadi.ilk ay 1340 verecekti.fakat ilk ay 1160 3 ay sonrasinda ise 1340 olarak bellirtmis.ben esime kizdim tabi.imza atarken neye attigina bak.okumus birisin ama ne yazikki insanlara guvenmekten bu hale dustuk.biraz daha dikkatli ol diye soyledim.isten ayrildi.ve halen is bakiyoruz.
bizim icin gerekli olan maas tutari daha once de dedigim gibi 1230,32 euro.bunu ind belgeli olarak gonderdi.sansizlik ki bu maasa yakin bile bir is yok su anda.umudum devam ediyor tabi.bekliyecegiz.

yukarida yazdigim gibi is gecmisinde esim 1800 euro net maas alan birisi idi.acaba bu evraklari dosyada bulundursak bir arti durum olabilirmi.bilgisi olan arkadaslarin konuya mesaj atmalarini rica ederim.
tesekkurler

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

Mesaj gönderen pasakurt »

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen leonardo06 »

gecmisteki maaslarin bir yarari olacagini sanmiyorum ben.
ind icin onemli olan simdiki maas. sen gelir gelmez calisamayacaksin. esinin; ikinize yeter miktarda sigorta vs icin maas almasi sanirim burdaki amac. o yuzden son 3 aylik maas bordrosu isteniyor.

bu istenen maasin her sene hollanda tarafindan yukseltilmesi de ayri bir tartisma konusu bence. bu yukselmenin aciklamasi nedir bilmiyorum. yani hollanda da hayat standartlari her sene pahalaniyor mu? yoksa tamamen yurtdisi evlilikleri engellemeye calismak icin mi bu yukseltmeler? anlayan beri gelsin.

selamlar
Leonardo

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

leonardo06 yazdı:gecmisteki maaslarin bir yarari olacagini sanmiyorum ben.
ind icin onemli olan simdiki maas. sen gelir gelmez calisamayacaksin. esinin; ikinize yeter miktarda sigorta vs icin maas almasi sanirim burdaki amac. o yuzden son 3 aylik maas bordrosu isteniyor.

bu istenen maasin her sene hollanda tarafindan yukseltilmesi de ayri bir tartisma konusu bence. bu yukselmenin aciklamasi nedir bilmiyorum. yani hollanda da hayat standartlari her sene pahalaniyor mu? yoksa tamamen yurtdisi evlilikleri engellemeye calismak icin mi bu yukseltmeler? anlayan beri gelsin.

selamlar
Leonardo

Bence bu artıslar minumumloon dan kaynaklanıyor her 6 ayda bir asgari ücret artınca ind de direk artırmaya gidiyor...
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

Mesaj gönderen pasakurt »

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön