vize ile ilgili

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

vize ile ilgili

Mesaj gönderen rottenboy »

arkadaslar vızem dun cıktı..ben gecenlerde kosloslugu aradım vızem cıktıktan ne kadar sure de almam gerek ve ne kadar surede nl ye gırırs yapmam gerek dıye sorum hem ınd ye hemde ankara buyukelcıulıgıne farklı ıkı yanıt geldı.....ben agustos ayında nl ye gıtmek ıstıyorum ve su anda ocak ayındayız.

ınd dekı yetkılıler dedıkı ıze ankaraya geldıkten 6 ay ıcınde vızeyı almak gerekır dosya bekler aksı takdırde kapanır 6 aydan sonra..ve vızeyı telsım aldıktan da 3 ay sonra nl ye gırmek zorundasınız

ankara buyuklecılıgı ıse 6 ay ıcınde vızeyı alma surenız var ve vızenı aldıktan ıtıbaren de 6 ay nl ye gırme surenız var...

acıklamalar farklı..acaba gıden arkadasalrdan bana yardımcı olacak olan var mı? bazı arkadaslar 6 ay tek 3 ay coklu gırıs yada tam tersı de olabılır bu seılde secme hakkı oluyr demıstı sanırım..ne yapmam gerektıgı konusunda bana bılgı verırsenız sevınırım

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Re: vize ile ilgili

Mesaj gönderen umuder »

Selam rottenboy vizen ciktiktan 6 ay icinde konsolosluktan alman:3 ay icindede giris yapman gerekir.
3aylik vize cok girisli oluyo yani giris-cikis yapabiliyorsun rahatlikla
6 aylik vize alirsan tek giris yapiyorsun yani giris cikis yapamiyorsun...
Bunu vize almaya gitttiginde doldurdugun formda yazarsin ona goe veriyolar...
En iyisi 3 aylik vize alman zatenburaya geldikten sonra 3 gun icinde belediyeye gidiceksin orda 6 aylik oturum stikeri vuruyolar pasaportuna..
agustosa kadar neden bekliyorsun???
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL

burda bazı ıslerım var halletmem gereken,,hem ordsa evım henuz duzulmedı su anda alma asamasındayız 1 2 ay surer.esım zaten yazın tr ye gelcekler tatıle onla tatılımı yapıp oyle donmeyı dusunuyorum.ondan sordum bu soruyu.pekı 6 ay ıcınde almam gereıyorya konsosluktan o surede bı puruz cıkartmıyorlar dımı hemen almadın yada dosya kapandı dıye bahaneler yapmazlar sanırım..verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkur ederım

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

En iyisi konsoloslukla ayrıntılı görüs iks ye bakma sen...
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2

Mesaj gönderen umuder »

rottenboy yazdı:burda bazı ıslerım var halletmem gereken,,hem ordsa evım henuz duzulmedı su anda alma asamasındayız 1 2 ay surer.esım zaten yazın tr ye gelcekler tatıle onla tatılımı yapıp oyle donmeyı dusunuyorum.ondan sordum bu soruyu.pekı 6 ay ıcınde almam gereıyorya konsosluktan o surede bı puruz cıkartmıyorlar dımı hemen almadın yada dosya kapandı dıye bahaneler yapmazlar sanırım..verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkur ederım

Anladim ama benden sana tavsiye imkanin varsa vizeni alip giris cikis yapman maddi imkanin varsa hem gelince belediyeye ggdyi oturum kartini halledersin ki geldikten sonra zaman harcamazsin....
Valla rottenboy aklinda duracagina cebinde dursun derim!!!!
ben istanbula vizemi almaya gittigimde bana; sen sinava burdami girdin dosyan burda yok vs demislerdi!!! ki sonra bulundu neyseki burdaki arkadaslarin anlatmasi bazen pasaport dolabin arkasina dusebiliyo sonrada tabi sorun cikiyormus bir kac kisiye olmus o yuzden en iyisi al cebinde dursun derim(ama senin imkanlarini durumunu bilmiyorum!)

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL

pekı dıyelım konsolosluga geldı vıze ve ben aldım.nl ye gıdıp 10 gunkalıp cıkabılırmıyım tekrar.bu 10 gun ıcınde beledıyeye gıtme falan gıbı sılemler varmı ve zorunlumu ,, yazın yıne agustosta hıc sorunsuz tekrar nl ye gırebılırmıyım..nasıl yapabılırım

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2

Mesaj gönderen umuder »

rottenboy yazdı:pekı dıyelım konsolosluga geldı vıze ve ben aldım.nl ye gıdıp 10 gunkalıp cıkabılırmıyım tekrar.bu 10 gun ıcınde beledıyeye gıtme falan gıbı sılemler varmı ve zorunlumu ,, yazın yıne agustosta hıc sorunsuz tekrar nl ye gırebılırmıyım..nasıl yapabılırım

3aylik vize alirsan giris cikis yapabilirsin daha sonrada giriss cikis yapabilirsin zaten dedigim gibi belediyeye gidip 6 aylik stiker vuracaklari icin sorun olmaz...

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

Mesaj gönderen gulnur55 »

Tebrikler, hayırlı olsun.. 8-)
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07