VARYA BEN BU İND NİN.. OLMAZ BÖYLE SAÇMALIK

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
beugos
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: alanya
Yabanci_Ulke: hollanda-noordwijkerhout

VARYA BEN BU İND NİN.. OLMAZ BÖYLE SAÇMALIK

Mesaj gönderen beugos »

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Re: VARYA BEN BU İND NİN.. OLMAZ BÖYLE SAÇMALIK

Mesaj gönderen darısıbasima »

kardesim siz son 3 yada 6 ayin kini gondermediniz mi , 2008 den berisini gonderdiyseniz adamlar bizle dalga geciyorlar bizde onlarla dalga gecelim demis olabilirler sizden 3 seneninkini istemiyorlar. bi arkadasda daha olmusdu burda ... son 3 ayligi istemislerdi o 9 ayinkini birden gondermisdi ...

cok dert oldu diyorsaniz tek care var oda esinin patronu arasin hersey tamam siz neden vermiyorsunz desin turkiye deki konsolosluk direk gonderiyor vizeyi soleyim simdiden .... Ama sakin konusmucakk sert kati hollandaca konusacak ... kolay gelsin
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

hatice25
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletişim:

Mesaj gönderen hatice25 »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

gercekten sacma ve enteresan son 3 senenin maas kagitlarini istemeleri icin basvuruyu yapan kisinin isveren olmasi kendine ait isyeri olmasi gerek...ama esiniz isciymis anladigim kadariyla,umarim bi yanlislik olmusturda en kisa zamanda duzeltirler....
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

muratbodrum
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: turkıye bodrum
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen muratbodrum »

kardesım hersyyın hayırlısı senı cık ıyı ınalıyorum ınsana bukadarda haksızlık yapılmaz ama bılıyorsun bunların boyle dolambaclı kuralları var yanı fazla esnek deyıller ama senın ısın tamam olması gerekıyo ya bunlar ne dengesızler ulan varya hepsıne yuhhhhhhhhhhhhhhhh dıyom sen ıcını ferah tut kardesım allah hepımıze yardımcı olsun bende beklıyorum pozosyonum aynı hayırlısı dıyelım

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

yavuzkoc
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen yavuzkoc »

arkadaslar merhaba : bu tur yazılarınızı okudukca ben korkmaya baslıyourm.bu ınd nasıl olurda 3 yıl oncekı maas kagıdlarını ıster.ben bunu bır arkadasdan daha duymustum.o da form da yazmıstı ve yıne 3 yıl oncekı bordrolarını ıstemıslerdı ınd dekı calısanlar.

ınd basvuruda 1 yıllık kontratı olanlardan ve ıse yenı baslayanlardan maas bordrosu ıstemıyourz dıye soyluyorlar.fakat ıhtıyac olursa 1 aylık bordronun ınd ye gonderılmesını ısteyebılıyorlar.bunun nedenı ıse sanırım kısının calısıp calısmadıgını kontrol etmek.

beugeos arkadasım bence ınd bır yanlıslık yapmıstır.ben yınede tekrar bır arastırmanız gerektıgı dusuncesındeyım.sızın adınıza uzgunum ve kendımde korkmaya basladım.aylarca ıs bulmayı bekledık ısı bulduk basvuruyu yaptık fakat bu tur yazıları okudukca ınd nın kafasına gore ısler yaptıgından tam emın oluyorum.

ben su anda tr deyım.az once yanıma hollanda lı bır bayan geldı.ve ben durumu kendısıne anlattıgımda ırkcılık yapıldıgını soyledı.ve nl nın kesınlıkle demokrasıden bır haberının olmadıgını bır hollandalı bayan bana su anda anlatıyor.bunun bır caresı olması gerekır aslında.bu bayan bana bır bıldırgeden bahsedıyor ve dıyor kı kesınlıkle ınd nın ıstedıgı sartları yerıne getırdıgınızde vızenın 3 ay gıbı bır zamanda verılmesı gerektıgını soyluyor zaten.eslerın ayrı kalması esler arasında psıkolojık sorun olmakla beraber ayrılmalara ve tartısmalara neden olacagını anlatıyor bu bayan ın kendısı de halen bana.

bende 160 gundur esımden ayrıyım.belırsızlıkten de sıkılmaya basladım.ınanın butun arkadaslarda aynı durumda dır dıye dusunuyorum.

nl de olan bu konuda tecrubelerı olan arkadasların bu konu ıle ılgılı bır acıklama yapmasını rıca edıyourm

rabbım sınava gıren arkadaslara ve vıze basvurusu yapmıs olup ta vıze bekleyen arkadaslara yardımcı olsun.

bol sanslar

Kullanıcı avatarı
beugos
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: alanya
Yabanci_Ulke: hollanda-noordwijkerhout

Mesaj gönderen beugos »

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön