Turkiyede evlilik

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
MaxPayne
Beginner
Beginner

Turkiyede evlilik

Mesaj gönderen MaxPayne »

Slm arkadaslar

Onumuzdeki hafta nikah islemleri icin memlekete gidiyoruz insallah.

Nikah icin hangi kagitlar lazim olacak? Kendim hem turk hemde hollanda vatandasiyim.

Benim ve Esimin hangi kagitlari ihtiyaci olacak ve bunlar nereden alinir?

Yani evlilik icin hangi kagitlar gerekiyor?

Saygilarimla,

Kullanıcı avatarı
pars
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: Izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda

Re: Turkiyede evlilik

Mesaj gönderen pars »

NE MUTLU TURKUM DIYENE

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

MaxPayne yazdı:Slm arkadaslar

Onumuzdeki hafta nikah islemleri icin memlekete gidiyoruz insallah.

Nikah icin hangi kagitlar lazim olacak? Kendim hem turk hemde hollanda vatandasiyim.

Benim ve Esimin hangi kagitlari ihtiyaci olacak ve bunlar nereden alinir?

Yani evlilik icin hangi kagitlar gerekiyor?

Saygilarimla,
Slm.
Oncelikle Ciddi Evlilikleri Kutlarim.
a=Hollandada ki, Deventer yada Rotterdam konsoloslugun,dan bilgi aliniz! turkiyede evliliginiz icin holandali esinize neler gerekli..
b=hollanda belediyesinden esiniz...formule A ve=(Uittreksel GBA tbv huwelijksaangifte aanvragen voor turkiye?buitenland) Uittreksel Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) en uittreksel / afschrift Burgerlijke Stand .......turkiyede evlelecegi icin belgeleri isdesin!!!!
Siz, T.c.cumhuriyeti Dodgunuz nufusdairesinden /Belediyedeturkiyedeki, Evlendirme Dairesinden Randevu Alip.Gerekli Evraklari Internet (ucretli)uzeri aldirabilirsiniz.evlendirme dairesine...............
Evliliginizle gerekli evraklar.formule a=
c-Turkiyede Evlendiginizde nufus Dairesinden beraberinizde(Hollandaya.geri Donerken unutmayiniz) Hollandali Esinize ait+ Uluslar Arasi Evlilik Kayit Ornegi(formule B) vede Uluslar Arasi(kirmizi)Evlilik cuzdaniziz Hollanda Belediyesi icin gerekli..kisa zamanda Hollandadaki Belediyeye kayit olunuz(Evlendiginizi Belirtiniz!!!!)....
d-size ve esinize .....ait tum Turkiye nufus dairesinden= alinacak belgeler.uluslar arasi dogum kayit ornegi(formula A)
uluslar arasi evlilik kayit ornegi(formule B) nufus kayit ornegi....... (Ikaz IND maddesi gecerlidir)...!!kaselenmelidir turkiyede...getirilecek dokumentler/evraklar..Apostil/legalisatie/valilik veya dis isleri bakanligindan!!hollanda belediyesi isdeyebilir!!!
Getirdiginiz Evraklar nufus ve Diger Mercilerden kaseli olmali Dikat Ediniz!!!
?=burdaki Belediyeden de Evlilik yapip bunu turkiye,deki nufus dairesine isletebilirdiniz!!!!Konsolosluklarda bu islemler daha kolay bitebilir idi...kolay gelsin....turkiye gitmeden once esiniz bagli oldugu belediyeden gerekli evraklari(uittreksel-gba)-alip turkiyeye gidersiniz.evlenmeye gidecegini belirtsin..Uittreksel GBA tbv huwelijksaangifte aanvragen voor turkiye?buitenland

siz turk ve hollanda pasaportunuzu tr ye getiriniz! esiniz de gerekli pasaport ve evlenmesi icin gerekli dokumetleri getirsin beraberinizde unutmayiniz....!

MaxPayne
Beginner
Beginner

hem hollanda hem turk vatandasiyim, turkiye'de bir turk vatandasi olan birisiyle evlenecegim. buna hollandadan tam olarak hangi evraklar almaliyin

Aslina bakarsan turk vadandasi oldugum icin ve turk vatandasiyla evlenecegim icin hollandadan herhangi bir belge goturmenin anlamini cozemedim hala. bu konuda yardimci olabilirmisiniz

nurefsan_isa
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen nurefsan_isa »

............
En son nurefsan_isa tarafından 25 Şub 2008, 13:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

MaxPayne yazdı:hem hollanda hem turk vatandasiyim, turkiye'de bir turk vatandasi olan birisiyle evlenecegim. buna hollandadan tam olarak hangi evraklar almaliyin

Aslina bakarsan turk vadandasi oldugum icin ve turk vatandasiyla evlenecegim icin hollandadan herhangi bir belge goturmenin anlamini cozemedim hala. bu konuda yardimci olabilirmisiniz
o zaman hic bu sorulari yoneltmeden tc nufus dairesinden evlilik islemlerinizi normal turk vatandaslari gibi
evlenebilirsiniz!!!!!!!!!bir yerde esim hollandali onunla tatil bolgesinde belediyede evlilik dusundugunuz icin ekledim.
hollanda belediyesinden de turkiyeden evlenmek icin belge alabilirsiniz!eger ki evliligi hollanda pasaportu uzerine yapacaksaniz
normal tc usulu yapacaksaniz..gerekli formulleri turkiyedeki nufus ve evlendirme dairesi sizlere verecektir,ki onunla hollandaya geri dondugunuzzde evlilik kayitlarini gerceklestirebilirsiniz(bakiniz ind gba -uittreksel..uymaniz gerekir!!!

MaxPayne
Beginner
Beginner

tesekkurler arkadaslar....

peki...diyelim evlendim.....INDe MVV icin basvurmam icin Turkiyeden hangi belgeleri getirmem gerekiyor...

Basvuruyu turkiyeden yapsam dahami avantajli olur???

TEsekkurler

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön