Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkürler

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
kdrylnz
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: belçika willebroek

Re: Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkü

Mesaj gönderen kdrylnz »

AyseM123
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen AyseM123 »

abra senin vize baska ama belki bu yuzden daha cidden dusundugumuz gibi daha kolay isleme alinmaya basladi, neden cunku ztn o kadar yeni yasa cikinca direkt elenenler oldugu için daha kolay oldu isleri...bilmiyorum ama artik dofide yazsin banada islemde die yaaa
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner
Yabanci_Ulke: Belgique-Louvain-la-Neuve

Mesaj gönderen abra93 »

Aysem123 Elbette ogrenci vizeleri aile birlesimine gore daha erken çikiyor. ben 1 kaç kisiyle konustum en geç çikan 1,5 ay 40 gun D tipi ogrenci vizesi . hatta erasmusla gidenlerin 3-4 gunde çiktigini gordum internette. foruma bakiyorum aile birlesimi 4 , 5 , 6 , 8 ay'a dogru uzaniyor ama olsun bende okul için çok bekledim ayni anlama geliyor :) ben sadece diploma denkligine basvurdum ki bu siz gitsenizde is ve egitim için zorunlusunuz (ozellikle wallon bolgesine gidenler flaman bolgesini bilmiyorum) tam 5 ay sonra denklik verildi . sonra kayitlar açilsin diye 3 ay bekledim + UCL'ye basvurdum 2.5 ay da onun için bekledim sonra 1 ay bekleki davetiyeymis yok composition menage yok belediye baskaninin imzalamasi gerekiyormus 1 haftayi geçik bekle sonunda belgeleri verdim .. IKS zaten 8 gun sonraya verdi yani kisacasi 1 yildir bekliyorum . denklik için temmuz 2011 'de basvurdum.yani artik siz dusunun ogrencimi daha çok bekliyor aile birlesimimi . yalniz bu islemler Flandre'de daha kolay ordaki okullarda zannedersem direk basvuruyosun denklik filan universite veriyor.Herneyse turkiye'den lise mezunuysaniz ve bunun belçika wallon bolgesine gidenler bu lise yada universite diplomasini denklestirmek isteyenler varsa hangi belgeleri istiyorlar nereye basvurucaksiniz ben yardim ederim...

AyseM123
NT3
NT3

ben ztn belçikadayim vvalon bolgesindeyim esim gelicek insallah...dogru baya bi zorluk yasamissin ben burda cok ogrenci tanidim sanat okulunda erasmusle gelmis olan pek fazla zorluk yasamamislar...zor bu evrak isleri ins seninkide cikarda buyur gel oku buralarda:)
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

:D Allah en kisa zamanda esinize kavustursun. aslinda oyle gorunuyor ama erasmusta hiç kolay degil . tamam denkligi vs yok ama onlarda super ingilizce bilmek zorundalar arti turkiyede 2. senelerinden sonra maksimum 1 yil kalmak için geliyorlar . aslinda yararli bir program ama goçmen gibi 1 yil orda 1 yil burda ne bilim bana pek hos gelmiyor. bu arada aysem123 sana birsey sorcam ben eger vizem çikarsa sciences politiques (turkiyede siyasal bilimler oluyor) okuyacagim belçika çok karisik bir ulke gibi geldi çozemiyorum siyasi açidan . Bildigim kadariyla flamanlar çok zengin ve wallonlar fakir .. benimde biraz zoruma gidiyor wallon bolgesine kismetse gidecek olmak .. yani distan da oyle gorunuyor mesela google street view'den inceliyorum canim sIKILINCA flamanlarin bolgesi temiz evleri duzgun yeni guzel , :D yollari çukursuz bide charleroi , liege , namur , mons'a filan bakiyorum çopluk gibi yani evler eski bakimsiz yollari filan yine oyle .. sistemleri brokrasisi . diyorum ya mesela flaman okullarina basvurdugunuzda 1,5 ayda sorun halloluyor ben aylarca yok denklikti yok zirtti bekledim ve 1 yilim bosuna gitti. eger bilgin varsa soylenenler dogrumu ? yani flamanlar bagimsiz olurlar mi yada wallonlari sirtlarinda tasiyorlar mis ne kadar dogru bilmiyorum ama bilmem gerekiyor biliyorsan lutfen biraz bilgi ver. :)

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

heh bide yazmayi unuttum flaman universitesine kaydolan turkiyeli bir ogrenci 600 Eur civari yillik olarak oduyor ama wallon bolgesinde 835+1923 Eur oduyoruz yani nasil bir ulke siyasi ekonomik ben boyle birsey gormedim.tamam diliniz ayri bisey demiyorum ama ayni kralin ulkesi nasil harçlar arasinda bu kadar fark var anlamak zor. bide wallon bolgesinden flaman bolgesine girerken kocaman VLAANDEREN yazisi beni çildirtiyor utanmasalar gumruk koyacaklar ya fransaya bile geçerken kuçuk bayraksiz 12 yidizin arasinda "FRANCE'' yaziyor :) heralde gitsem oraya o sistemleri yuzunden sinifta kalicam .. nasil bir ulke ya ?

AyseM123
NT3
NT3

su bir gerçekki o taraf sanki bambaska bir ulke :) derli toplu duzenli ama daha katilar bence, mesela benim çalistigim yere cok flaman gelio ve zerre fransizca bildikleri halde konusmak istemiolar, bana gore daha bir irkçilar...bilmiyorum genelleme yapmakda olmaz

ben liegedeyim simdi sen dersenki buranin sokaklari kotu flan, evet bir yanda o kadar eski binalar varken bir yandan yenilenen bir sehir
nerden geldigini bilmiyorum ama tabikide fark buyuk olacakdir :))) Allah yardimcin olsun, ben burda tanidiklarim mimarlik, tasarim iç mimar flan okumaya gelenlerdi, super eglendiklerini soyliyemem ama alisiolar hemen sanirim memnun kalmislar, he su bir gerçekki hiç birinin fransizcasi yoktu :D nasil buraya geldiniz dedigimde gerek yoktu dil kursu almaya daha oncesinden dediler, kimisi sorunsuz geçmis kimisi biraz zorlanmis ama olumluydular...sen buyuk ihtimal uniye gelceksin liege unide benim bi arkadasim o bolumu okuyordu sanirim son senesi amma belçikali, liege de genellikle butun okullar...burda cok ogrenci var, fransadan, ispanyadan flan...
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

Aynen oyle henuz goremesemde teknoloji ayaklarimiza getirdigi için biliyorum . 2 farkli ulke . ama sasirmamak lazim . turkiyedede izmirle diyabakiri kiyaslarsak baya fark oldugunu gorebiliriz.ama turkiye tam tersi bolunmemek için çaba harciyor belçika'da çogunluk flamanlar ama onlarda bolunmek için elinden geleni yapiyor. flamanlari bi turkiyeye getirip ornek ulke olarak gostermek lazim :D bu arada ben vizeyi alirsam Charleroi'da kalacagim universitemde Université catholique de louvain . Louvain la neuve'de bruksele yakin . hergun nasil gidip gelicem bende bilmiyorum . hayirlisiyla bi vizeyi alsaydim ...... :) bu arada Istanbul'da yasiyorum ama istanbuldaki 10 katli binalarin arasindaki sokaklardansa chaleroi'nin 2 katli evleri daha iyidir gibi geliyor :D burda nefes alamiyoruz . :::

AyseM123
NT3
NT3

sen napacaksin buranin politikasini flan oku kardesim :))

o uni iyi hosda evet bence baya uzak :) keske bunu dusunerek bi çare bulsaydin :/
valla IStanbulun en guzel yerlerinide gordum, bin turlu yokus daracik sokaklarinida...kadikoyde bile sanki iki farkli yermis gibi bi anda luks binalara bi anda eski binalara geçilebiliyor bu yuzden ona takilma sen dili dusun dili fransizca cok zor :))
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

iyi guzel soyluyorsunde siyasal bilimler okuyacagim ve belçikada okuyacagim onlar bana kendi sistemlerini anlatacaklar benimde ogrenmem gerekecek.yani dusunsene adam siyasal bilimler okumaya geliyor ve ulken hakkinda dunya hakkinda hiçbir bilgisi yok? biraz abez kaçiyor.bide kuçuklugumden beri hep bi merakim olmustur tum ulkelere tarihlerine vs. sozel ogrencisiyim :) . turkiyede siyasi okuyan ogrencilere nasil turkiyeyi ve siyasetini agirlikli olarak anlatiyorlarsa eminim belçikadada onu yapacaklardir.Vallaha dil konusunda pek korkum yok . oui langue français est difficile mais exam langue français en mars. insanlarin içinde ister istemez ogrenirim bide kursa gidecegim zaten allah buyuktur :) istanbula gelince zaten tartismaya bile gerek yok trafigi,deprem riski bile insani terk etmeye zorlayan en basit etmenler :)

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön