mvv'ye yine red

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
emrahtr
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Mugla/Ortaca
Yabanci_Ulke: Nederland/Dokkum
İletişim:

Re: mvv'ye yine red

Mesaj gönderen emrahtr »

Alle goede dingen komen langzaam..

kayram
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen kayram »

sagol bende senin yazini okuyunca uzuldum.bizde esimle ayni seyleri yasadigmiz iicn yaziyim dedim.esine destek ol gercekden esin icin daha zor hamile oldugu icin.bizde simle sacma sapan seylerden cok tartistik kavgalarmiz oldu.hep bu vize olmadigi icin.oda oglumu goremeycem diye cok strese girdi isini birakti.evde durunca bunalima girdi.cok seyler yasadik yasiyoruzda.ben teselli veriyorum insallah olcak allah buyuk diyorum.eninde sonunda kavusacaz diyorum.ama onun iicnde cok zor biliyorum oglunu cok ozleuyor goremedigi icin cok uzuluyor.sadece kameradan gorebiliyo dokunamiyo ogluna cok zor onun icinde ama.burda bizim iicnde zor.hollandada yasayan esler iicnde cok zor.esine hep destek ol.esine hep moral ver.insallah allahim buyuk sende cocugunun dogumunda yaninda olursun insallah.hepimiz guzel bi haber aliriz kavusuruz insallah.dua etmekden baska caremiz yok.allah buyuk elbet herkes kavusacak

emrahtr
Mezun-NL
Mezun-NL
İletişim:

Mesaj gönderen emrahtr »

tesekkurederım arkadasım yardımcı oldugun ıcın bana,,evet bende tam esının yasadıgı durumlar gıbıyım ıste,,bunalıma gırdım evde gercekten,,ınan varya artık kafayı yemem uzereyım,,karımı zaten gormuyorum kac aydır,,hamılelıgınden berı sadece 1 hafta gordum ya boyle bısıy yok..neyse arkadasım sabredıp gorucez ınsallah..bakalım olucakmı ıslerımız,allah hepımıze yardımcı olsun ya..valla bak baska hıc bır dılegım yok..
kayram yazdı:sagol bende senin yazini okuyunca uzuldum.bizde esimle ayni seyleri yasadigmiz iicn yaziyim dedim.esine destek ol gercekden esin icin daha zor hamile oldugu icin.bizde simle sacma sapan seylerden cok tartistik kavgalarmiz oldu.hep bu vize olmadigi icin.oda oglumu goremeycem diye cok strese girdi isini birakti.evde durunca bunalima girdi.cok seyler yasadik yasiyoruzda.ben teselli veriyorum insallah olcak allah buyuk diyorum.eninde sonunda kavusacaz diyorum.ama onun iicnde cok zor biliyorum oglunu cok ozleuyor goremedigi icin cok uzuluyor.sadece kameradan gorebiliyo dokunamiyo ogluna cok zor onun icinde ama.burda bizim iicnde zor.hollandada yasayan esler iicnde cok zor.esine hep destek ol.esine hep moral ver.insallah allahim buyuk sende cocugunun dogumunda yaninda olursun insallah.hepimiz guzel bi haber aliriz kavusuruz insallah.dua etmekden baska caremiz yok.allah buyuk elbet herkes kavusacak

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

[quote="emrahtr"]tesekkurederım arkadasım yardımcı oldugun ıcın bana,,evet bende tam esının yasadıgı durumlar gıbıyım ıste,,bunalıma gırdım evde gercekten,,ınan varya artık kafayı yemem uzereyım,,karımı zaten gormuyorum kac aydır,,hamılelıgınden berı sadece 1 hafta gordum ya boyle bısıy yok..neyse arkadasım sabredıp gorucez ınsallah..bakalım olucakmı ıslerımız,allah hepımıze yardımcı olsun ya..valla bak baska hıc bır dılegım yok..

arkdsmm naptin sen yaa sinava girmeden once daha umutluydun su sinav yukunu atim ustumden cok rahatlicam fln diyodun,,,ne bu laflar simdi sabrettin sabrettin sonuna geldin buutun kopruleri yakma derim ben,,,bak ben 5 senedir bekliyorum sabretmek sart bu yola bas koyduysak,,,sen simdi gitsen turisst kalsan orda napcaksin calissan helin ablamizin dedigi gibi cok ucuz sartlarda caliscaksin normal sartlardan daha fazla kat kat fazla yiprancaksin,,,iki uc gun ise gidemesen esinin maddi en ufak lafi dokuncak tatsizlik cikcak cocugunuzunda huzuru kacicak butun bunlara degermi bunalri iyi dusun,,,simdi basvuru yapsan 1 ay 2 ay tas catlasin bileemedin 3 ayda cikmicani nerden biliyosun vizenin,,,tamam sende haklisin sanada hak veriyorum esin hamile ve sen onun yaninda olmak istiyosun ama simdi yapacagin bi hata belki ilerde daha uzun bi sure ayri kalmak zorunda birakacak sizi lutfen bunlari dusun isin mantigina bak yolun sonuna yaklastin hollandaya gdiceksin surda bikac ay sonra ozaman esas yasam baslicak esine coluguna couguna bakmakla yukumlu olcaksin calismak zorunda olcaksin ve ister istemez yiprancaksin bence simdiden kendini bukadar ypratma biraz da nl ye birak,,,bak elif ablamiz ne guzel anlatmis gozunuzun onune ornek alin gaza gelme arkdsm sarbret acik acik yazmis elif ablamiz olacaklari bence butun bunlari yapmaya degmezz ilerde sorun cikarticaksa biraz daha sabret normal git ondan sonra hayat siizin hayatiniz olcak zaten sinavmis vizeymis randevuymus nl ye gidip gelme derdiymis zaten butun bunlar bitecek ama az daha sabir bak esinede bagirip cagirma derim hamile bayanlar daha hassas olurlarmis bu donemlerde siz siz olun boyle zor durumlarda birbirnize destek olun sen esine bagirinca isler yolunami giriyo sanki yooo aksina esini uzmus olmakla kaliyosun,,,bugunler gecer dertler skntlar biter ama birbirinize girdiginizde soylenen laflar hafizaya kazinir haberin olsun,,,sen toleransli davran cunku esin iicn daha zor hem hamile hem yanliz basina bu donemi atlatmaya calsiiyo hem iste calisiyo hem senin icin ugrasiyo bunlari gozardi etme ok arkdsm,,,,umarim yazdiklarimi yanlis anlamassin bunlar arkdsca tavsiyeler bugnlerde esler birbirine destek olmali bu hepimiz icin gecerli
bak arkdsm aklin yolu birdir herkes ayni seyi soyluyosa vardir bunda bisey esine destek ol bencede o bi bayan ugrasmasi gereken cok sey var hemde hamile,,,bekleyen sensin sende haklisin ama esin icinde zor onuda anla birbirinize girmeyin birbirinizi uzmeyin,,,,saygilar
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

emrahtr
Mezun-NL
Mezun-NL
İletişim:

Mesaj gönderen emrahtr »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

arkdsm seni tabiki cok iyi anliyorum cunku ayni sey benimde basimda var esim orda calissin buraya gelmesin diye hergun dil dokuyorum gelse calisamicak ve isimiz olmicak,,,ne kadar caresiz bi durumda oldugumuzu cok iyi biliyorum benim demek istedigim esine bagirip cagirmaman cunku sen boyle yaptikca isler rayina girmiyo dimi,,,bak madem 2.kisi baya buyuk esini zorluyo hareket anlaminda sende ustune gitme ustunde baya bi agirlik var zaten :) ,,haa su olur tamam sende haklisin egerki vizen olmassa mayisa kadar basvurursun turist vizesine gidersin esinin dogumuna yakin bi tarihte bebisiniz olur allahin izniyle ama sen geri cikip gelirsin yine vizeni beklersin cunku vizeni asan muddet orda kalirsan ve geri donusun senin rizan disinda olursakii allah korusun,,,ozaman aaile birlesimi olarak gitmen nerdeyse imkansiz olur,,,herseyi dusun git ama geride gel derim ben vizen dolmadan,,,,islemlerini riske atma,,,seni tabiki cok iyi anliyorum ayrica esine bu denli duskun olman cok guzel ama bu gunler gececek sinirlerine hakim ol hollandaya gidemiyorum esimin yaninda olamiyorum diyede esine yuklenme bu onun sucu degil eminimki elinden gelenin fazlasini yapiordur seni goturebilmek icin,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön