mvv Kucuk yeni Dogmus Cocuklar icin Oturumkarti

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
arar_55
Gonullu
Gonullu

mvv Kucuk yeni Dogmus Cocuklar icin Oturumkarti

Mesaj gönderen arar_55 »

www.ind.nl]
Bilindigi Gibi Yeni Zorluklar(Hatalar)ind in bilinsizligin den Insanlartimizin da bilgisizligin den kaynaklasmak dadir
Yeni Dogmus Cocuklarimiz veya 13 yasin dan asagi anne ve ya babasinin pasaportun da kayit li olup ind tarafgin dan yerlesim karti verilmemis(Alinmamis)bir cok insanlarimiz yurddisi cikis girislerin de Ozellikle Turkler bu konu da Dikkatli Degiller Cocuklarinin Hayatlari ile Gelecekleri ile
Rizikolu yasam Surdurmekdeeler bu yuzden oturum kartlariniz cocuklariniz icin de aliniz pasaporta kayit ettirmekle Yetmiyor iligaal olmus oluyor velevki Hollan dada Dogmus olsalar bile!!

UYARI YERLESIM OTURUM KARTLARINIZ GUNCELLESTIRINIZ(REGULIER MVV AANVRAGEN)ISLEMLERINE DIKKAT ACELE EDINIZ UNUTMAYINIZ!!

YENI KANUNLAR IND BUYUK KUCUK TUM INSANLARIMIZ REGULIER MVV AANVRAGEN ISLEMLERINI 2 AY ONCEDEN BASVURUDA BIZZAT EDENIZ www.ind.nl indirip Doldurup Yollayiniz! EGER YOLLAMAZSALAR TEL ACINIZ ONCELIKLE YAZILI MEKTUPLA REGULIER MVV AANVRAGEN VERLENGEN)AANGETEKENT TEAHUTLU YAPINIZ ISDEYINIZ YOLLAYINIZ

UYARILAR HEPINIZE OK!!!!

sunhorse63
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: gaziantep
Yabanci_Ulke: arnhem

Re: mvv Kucuk yeni Dogmus Cocuklar icin Oturumkarti

Mesaj gönderen sunhorse63 »

arar abı ne demek ıstedıgını anlamadım sımdı ben hollandaya geldım ve 2.oturum kartımı 2 hafta once aldım yanı sımdı yenı kartmı almam gerekıyo tekrar basvurumu yapacam
ayrıca benım burda bıde cocugum oldu ve ınd ye oturum kartımı almaya gıttıgımde ınd dekı kısıye sordum benım cocugum ıcın oturum krtına basvurmaya gerek varmı dıye oda bana gerek olmadıgını soyledı ama benım esımın hollanda pasaportu var ve bende cocugum ıcın gecen hafta beledıyede hollanda pasaportu ıcın basvuru yaptım bu persembe gunude gıdıp alcagım
acaba sız sundanmı bahsetmek ıstedınız cocukların oturum kartı derken hem anne hemde baba sı hollanda pasaportu olmayan cocuklardan
sonra oturum kartı yenılenmesı derken ıkıncı oturum ıcın basvuru yapılmasındanmı bahsettıız ben tam anlamadım

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

sunhorse63 yazdı:arar abı ne demek ıstedıgını anlamadım sımdı ben hollandaya geldım ve 2.oturum kartımı 2 hafta once aldım yanı sımdı yenı kartmı almam gerekıyo tekrar basvurumu yapacam
ayrıca benım burda bıde cocugum oldu ve ınd ye oturum kartımı almaya gıttıgımde ınd dekı kısıye sordum benım cocugum ıcın oturum krtına basvurmaya gerek varmı dıye oda bana gerek olmadıgını soyledı ama benım esımın hollanda pasaportu var ve bende cocugum ıcın gecen hafta beledıyede hollanda pasaportu ıcın basvuru yaptım bu persembe gunude gıdıp alcagım
acaba sız sundanmı bahsetmek ıstedınız cocukların oturum kartı derken hem anne hemde baba sı hollanda pasaportu olmayan cocuklardan
sonra oturum kartı yenılenmesı derken ıkıncı oturum ıcın basvuru yapılmasındanmı bahsettıız ben tam anlamadım
Degerli Insanlar INd Turklerin Dil Yetersizli gi icin Uyari Yeni Yasa One Surdu Bir Ay Once bu Konuda Ind ile Zwolo Konustum Bu sorunlart Hakkin da ki bunlar Bu konuda ki Acigi Hemen Uyguladiliar!!
Cocuklarinizi Turk Pasaportuna Kayit Ettirmek Yetmiyor Isderseniz Hollan da Pasaportuna Cocuklarinizi Kayit ettirmis olsaniz dahi ki cocuklariniz icin Yerlesim karti basvurusun da her iki ulke icin Yapilmalidir! Regulier mvv aanvragen(verlengen)Belediye de Yeni Dogan Cocuklarin Dogdugu gun iki gun icerisin de Belediyede Kayit(Resimli olma li Belediye Sizi Yonlendirir ind randevu icin Formuller verir lakin Bazi Gorevliler Yabancilar yasasi kanunu i bek bilmezGeciktiginizde RISIKOLAR BUYUK DUR YENI DEN ISLEME BASLAMANIZ GEREKIR ILK MVV PROSUDUR!
Hollan da Pasaportlu Esiniz Oncelikle Cocuklarini Hollan da Pasaportuna gecirip Hollanda Id Karti(belediye Kimlik)pasaport Alsinlar
Biz Turkler icin Oturumlu lar Buna Dikkat edelim! Oncelikle Hollan da Pasaportuna Kayit ettirseniz ki Turk konsolosluklarina Bilgi Veriniz Lakin Nufus cuzdani (Kimlik)cikarmayiniz Cocogunuz 13 yasina girinceye kadar(18)yasin dan Gun Alincaya Kadar ki her hakkiniz sakli kalsin isdediginizde turk kiumligini alirsiniz Sorun yok)!!Noter de bunu ileride isletirsiniz Gerekmez Formula A Formulunu Cocuk Dogdugun da Hollan dada ki Belediye Kayitlari yaparken Alirsiniz saklarsiniz erkeklerde Askerlik otomatikmen Ertelenir!
Askerlik icin sikinti etmeyiniz Oncelikle cocugunuzun gelecegini Haklarine(EU)koruyunuz)
Yeni yasa da 2012 Avrupada Dogan cocuklar ID kimliklerini koruyacakdir velev ki Anne baba turkiyeye gitsew bile cocuk holan da vatandasi gittigin de geri sorunsuz gelebilecktir
simdiki uygulamada HATALARIMIZ YUZUNDEN cocgumun HaklariId karti geri alinmak dadir(her iki es holan da pasaportlu dedilse)
Uzatmalari(mvv)yenilemeleri unutmayiniz buyuk kucuk gozden geciriniz bitis ayindan iki ay on ce almamis isenioz bildiriniz ind

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön