VIZEMMMMMMMMM CIKTIIIIII ARKADASLAR

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
gurbete dogru
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: erzurum
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: VIZEMMMMMMMMM CIKTIIIIII ARKADASLAR

Mesaj gönderen gurbete dogru »

arkadaslar sızlere bı sorum olacaktı ;
-hollanda konsoloslugunu vızenın gelıp gelmedıgını ogrenmek ıcın 03124091800 numaralı telefondanmı arıyoruz
-ıkıcısıde vızeyı almaya gıderken yanımızda goturulmesı gereken bır forumdan bahsedılıyo sıtede ve ve konsolosluk sıtesınde bu formu nereden temın edıyoruz esımemı gelıyo o forum yoksa bır ınternet adresındenmı temın edebılıyoruz
sorularımı cevaplarsanız sımdıden tesekkurler
-bırde arkadaslar konsoloslugu hangı saatler ıcınde arabılıyoruz
ayrıca;

sıtede numara verılıp verılmedıgını bılmedıgım ıcın yazdım eger yasaksa bunun ıcınde sımdıden ozurdıleklerımı kabul edın
21 KASIM:HOLLANDAYA GELDIM
1 ARALIK:ILK OTURUMUMU ALDIM
12 SUBAT:EHLIYET TEORI SINAVINI KAZANDIM
15 NISAN:OKULA BASLADIM
9TEMMUZ:EHLIYETIMI ALDIM
3 AGUSTOS:B1 GRUBUNA GECTIM

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:arkadaslar sızlere bı sorum olacaktı ;
-hollanda konsoloslugunu vızenın gelıp gelmedıgını ogrenmek ıcın 03124091800 numaralı telefondanmı arıyoruz
-ıkıcısıde vızeyı almaya gıderken yanımızda goturulmesı gereken bır forumdan bahsedılıyo sıtede ve ve konsolosluk sıtesınde bu formu nereden temın edıyoruz esımemı gelıyo o forum yoksa bır ınternet adresındenmı temın edebılıyoruz
sorularımı cevaplarsanız sımdıden tesekkurler
-bırde arkadaslar konsoloslugu hangı saatler ıcınde arabılıyoruz
ayrıca;

sıtede numara verılıp verılmedıgını bılmedıgım ıcın yazdım eger yasaksa bunun ıcınde sımdıden ozurdıleklerımı kabul edın
arkdsm simdi siz nereye basvurduysaniz ankara yada istanbul orayi ariyosunuz,vizeniizin gelip gelmedigini ogreniyosunuz,ikinci soruna gelince eger siz tr den basvurduysaniz basvuru formunu zaten doldurmussundur basvururken pyuzden simdi yeniden doldurmana gerek yok ama nl den basvurduysaniz simdi basvuru formunu doldurmani isterler,ama sen her halukarda doldur almazlarsa sende kalir internetten indirebilir cikti alabilirsin yada konsolosluga gittiginde alabilirsin,,,ayrica konsoloslugu saat 3 ile 4 arasi arayabilirsin ogrennmek icin, tam 3e yaklasirken aramaya basla tekrar tusuyla arka arkaya ara dusecektir telefon,,,umarim yardimci olmusumdur arkdsm kolay gelsin,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

gurbete dogru
NT1
NT1

bılgılerın ıcın cok sagol arkadasım elbettekı yardımcı oldun tesekkur ederım

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:bılgılerın ıcın cok sagol arkadasım elbettekı yardımcı
oldun tesekkur ederım
sevindim arkdsm yardimci olabildigime ins ins ins halledebilmissindir islerini ve de islemlerini,,,,
hollandadayim(2008-5)

gurbete dogru
NT1
NT1

arkadaslar persembe gunu konsolosluga vızemı almak ıcın gıttım ama bana sıtede yazmıs oldugunuz gıbı hangı tur vızeyı ıstıyorsun dıye soru sormadılar neden acaba sormamıs olabılırler vede persembe gunu saat 9 daydı benım randevum suan cumartesı halen pasaportum elıme ulsmadı hıc kargoya bıle verılmemıs buda neden olabılır tecrubelı arladaslar sızlerde de aynı seyler oldumu pasaportlarınız elınıze ne kadar surede ulastı fıkırlerınızı paylasırsanız sevınırım

ve ben bıraz korkmaya basladım vızeyı verememe gıbı bır durum soz konusu olabılırmı neden bu kadar gecıktı pasaportumun gelmesı cunku yazdıgım gıbı kargoya bıle verılmemıs normalde ertesı gunu pasaportların elımızde olması lazım benım bıldıgım ıns bır problemle karsılasmam son zamanda esımde geldı turkıyeye hollandaya beraber gıtmek ıcın suan ıkımızde sasırmıs durumdayız beklıyorum yınede hayırlısı dıyelım

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:arkadaslar persembe gunu konsolosluga vızemı almak ıcın gıttım ama bana sıtede yazmıs oldugunuz gıbı hangı tur vızeyı ıstıyorsun dıye soru sormadılar neden acaba sormamıs olabılırler vede persembe gunu saat 9 daydı benım randevum suan cumartesı halen pasaportum elıme ulsmadı hıc kargoya bıle verılmemıs buda neden olabılır tecrubelı arladaslar sızlerde de aynı seyler oldumu pasaportlarınız elınıze ne kadar surede ulastı fıkırlerınızı paylasırsanız sevınırım

ve ben bıraz korkmaya basladım vızeyı verememe gıbı bır durum soz konusu olabılırmı neden bu kadar gecıktı pasaportumun gelmesı cunku yazdıgım gıbı kargoya bıle verılmemıs normalde ertesı gunu pasaportların elımızde olması lazım benım bıldıgım ıns bır problemle karsılasmam son zamanda esımde geldı turkıyeye hollandaya beraber gıtmek ıcın suan ıkımızde sasırmıs durumdayız beklıyorum yınede hayırlısı dıyelım

hayir arkdsm neden hemen panik yapiyosun,bu saatten sonra vizeyi vermeme gibi bisey sozkonusu olamaz cunku sana vizeyi nl hukumeti vermis,konsoloslugun vermeme gibi hakki yok,,,ikincisi nl den basvurduysaniz oyuzden sorulmamis olabilir hangi tip vize istiyosun diye zaten gelir gelmez hemen tr ye yada baska avrupa ulkelerine (tatil amacli)gitmeyi dusunmuyosan sorun etme 3 aylik 6 aylik diye,bide zaten burda oturum karti icin basvuruyosun hemen sana 6 aylik stiker yani burda kalmana hollandanin izin verdigini belirten etiket vuruyolar,en gec 3 ay icindede 1yillik oturum kartin cikiyo burda(benimki 1 ayda cikmisti),kaldigin sehre gore pasaportun gelme suresi degisebiliyo,o ankaraya basvurup ankarada oturanlar yada ist da oturup istanbuldan basvuranlar hemen ertesi gun alabilirler baska sehre 1 gunde gitmez sanmiyorum,bide sen persembe gunu gitmissin cuma gunu kargoya verilmemisse pazartesiye kalmistir canini skma,bence sorun yok,vizeni vermisler artik bundan sonra bosu bosuna uzmeyin kendinizi arksm,,,kolay gelsin,,
hollandadayim(2008-5)

gurbete dogru
NT1
NT1

cevap yazdıgın ıcın tesekkur ederım bırazda olsa ıcım rahatladı vızeyle ılgılı bana soru sormadılar amaben onlara sordum bana d+c vızesının verıldıgını soyledıler ucak bıletlerını alacagız pasaportun gelmesını beklıyoruz ne tur vıze verdıler dıye bakalım hayrılısı tekrar dan tesekkurler

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:cevap yazdıgın ıcın tesekkur ederım bırazda olsa ıcım rahatladı vızeyle ılgılı bana soru sormadılar amaben onlara sordum bana d+c vızesının verıldıgını soyledıler ucak bıletlerını alacagız pasaportun gelmesını beklıyoruz ne tur vıze verdıler dıye bakalım hayrılısı tekrar dan tesekkurler
arkdsm o tip vize 3 ay icinde baska ulkelere yada tr ye gitmek istersen giris cikis yapmana yardimci oluyo sanirim,ama diyorumya buraya gelince en gec 3 ay icinde 1 yilligi alinca zaten istedigin ulkeye giris cikis yapabilirsin,,,kolay gelsin rica ederim,,,
hollandadayim(2008-5)

gurbete dogru
NT1
NT1

arkadaslar pasaportumun gelmesı gecıktıgı ıcın saat 3 te konsoloslugu aramıstım pasaportumun aksam uzerı kargoya verılecegı ve vızenınde d+c vızesı oldugu soylendı bız hollandadan basvuru yapmıstık ordan yapıldıgı ıcın vızeyı d+c olarak verılıyormus bılmek ısteyenler olur dıye paylasmak ıstedım suan ınternetten baktım pasaportumu kargoya vermısler nıhayet persembe gunude gıdıyorum darısı bekleyenlerın basına

yenibirhayat
NT1
NT1

Mesaj gönderen yenibirhayat »

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön