VIZEMMMMMMMMM CIKTIIIIII ARKADASLAR

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: VIZEMMMMMMMMM CIKTIIIIII ARKADASLAR

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:arkadaslar pasaportumun gelmesı gecıktıgı ıcın saat 3 te konsoloslugu aramıstım pasaportumun aksam uzerı kargoya verılecegı ve vızenınde d+c vızesı oldugu soylendı bız hollandadan basvuru yapmıstık ordan yapıldıgı ıcın vızeyı d+c olarak verılıyormus bılmek ısteyenler olur dıye paylasmak ıstedım suan ınternetten baktım pasaportumu kargoya vermısler nıhayet persembe gunude gıdıyorum darısı bekleyenlerın basına
iyi yolculuklar arkdsm bi gurbet gelini daha geliyo hollandaya,hayirli ugurlu olsun tekrar gozunaydin,ins ins ins sag salim hollandaya gelmeyi nasip etsin rabbim,,,bugun cikicaktin yola belkide cikmissindir belki hollandaya ulasmissindir bu saatlerde ama ben simdiden sana hosgeldin demek isterim,,,HO$GELDIN ARKDSM...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Gülüm05
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen Gülüm05 »

slm arkadaslar ben 11/11/2008 tarıhınde mvv basvurusu yaptım ankaradan.esım suan nl calısıyo esıme 830 yatırılması ıcın nezeman haber gelır.valla cok stres yapıyorum arkadaslar yaa..nedır bu bızım nl den cektıgımız..ALLAH HEPIMIZIN YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

gurbete dogru
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: erzurum
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen gurbete dogru »

cok sagol sansli arkadasim suan hollandadayim biraz mutlu biraz uzuntuluyum ama yinede allah herkee cabucak eslerinin yanina gitmeyi nasip etsin hemen ehliyete baslamayi dusunuyorum anacak oturumum gelmeden baslayabilirmiyim sen benden once gittgin icin bilirsin cevaplarsan sevinirim gulum05 arkadasim sende vizen ciktigi zaman heralde esine 830 euroyu yatirmaasini soylerler benimki 4 hafta icinde cikti allah yardimcin olsun
21 KASIM:HOLLANDAYA GELDIM
1 ARALIK:ILK OTURUMUMU ALDIM
12 SUBAT:EHLIYET TEORI SINAVINI KAZANDIM
15 NISAN:OKULA BASLADIM
9TEMMUZ:EHLIYETIMI ALDIM
3 AGUSTOS:B1 GRUBUNA GECTIM

rojin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: KONYA
Yabanci_Ulke: NL-AMSTERDAM

Mesaj gönderen rojin »

ilk olarak hollandaya hosgeldin arkadasim insallah ugurlu gelir sana.ehliyet icin pas beklemene gerek yok bende ehliyete yazildim yer bekliyorum yanliz benim soyle bi durumum var 6 aylik vizemi burda aldim ve passin gelmesini yani 1 yillik oturum kartim ise otomatikmen 3 ay icinde gelecek oturma kartini almadan okula gidemiyorum ehliyet icin 1 yillik otorum karti beklemene gerek yok turk surucu kurslarina yazil bende oyle yaptim allah yardimcin olsun bu arada hangi sehre geldin?hersey gonlunce olsun umarim hayal ettigin gibi hersey dusledigin gibi olur hersey,tekrar hosgeldin

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:cok sagol sansli arkadasim suan hollandadayim biraz mutlu biraz uzuntuluyum ama yinede allah herkee cabucak eslerinin yanina gitmeyi nasip etsin hemen ehliyete baslamayi dusunuyorum anacak oturumum gelmeden baslayabilirmiyim sen benden once gittgin icin bilirsin cevaplarsan sevinirim gulum05 arkadasim sende vizen ciktigi zaman heralde esine 830 euroyu yatirmaasini soylerler benimki 4 hafta icinde cikti allah yardimcin olsun
arkdsm ben kimliksiz gidildigini bilmiyodum ama diger arkdsmz cvplamis zaten,oyle bi hakkin varsa hemen basla,,,gerci kisin zor oluyo diyebilirim,hiz yapmayi ogrenemiyosun,ara sokaklarda fazla calisamiosun,,,ama yinede sen bilirsin burda ne zaman kar yagacagi belli olmuyo,dun felaket kar vardi,hiz yapamadim bugun gunes vardi cok rahat kullandim belli olmuyo yani,ehlieyttede basarilar sana arkdsm,,,gulum05 arkdsmzda tr den basvurmustun sanirim,830 euro mektubu 8-10gun icinde gelio nl deki ese,umarim cabuk cikar vizen,,,,
hollandadayim(2008-5)

gurbete dogru
NT1
NT1

tebrikleriniz icin cok sagolun arkadaslar zaten ben ehliyete baslarsam turkten baslayacagim ancak oturumun gelmeden baslayabiliyormuyum onu bilmiyordum sayenizde ogrenmis oldum ins baslayabilirim benim sansima teori sinavinida zorlastirmislar heralde 50 soru simdi 75 soru olmus sansli arkadasim sende dediginde haklisin aslinda kisin surmek benim acimdan zor olur neyse artik bakacagiz duruma gore baslayacagim ben simdi teoriye hazirlanayim allah herkese kolaylik versin icindede bize

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:tebrikleriniz icin cok sagolun arkadaslar zaten ben ehliyete baslarsam turkten baslayacagim ancak oturumun gelmeden baslayabiliyormuyum onu bilmiyordum sayenizde ogrenmis oldum ins baslayabilirim benim sansima teori sinavinida zorlastirmislar heralde 50 soru simdi 75 soru olmus sansli arkadasim sende dediginde haklisin aslinda kisin surmek benim acimdan zor olur neyse artik bakacagiz duruma gore baslayacagim ben simdi teoriye hazirlanayim allah herkese kolaylik versin icindede bize
bi bakarsin arkdsm duruma gore cok kar olursa gecen cumartesi giibi ozaman biraz ertelersin subata kadar fln,ha yok zor olmassa kar kis olmassa devam edersin alirsin bian once.gecen cumarttesi mesela hocam bizden sonraki ogrencileerini aksam ogrencilerini derslerini iptal etti araba kayiyodu kardan dolayi,hemde ogrenemiosun arabayi kontrol altinda tutcam derken,ara sokaklari saga don sola don onlari calistiramadi iptal etmek zorunda kaldi diger ogrencileri,ama baakarsin zor olmaassa devam edersin,,, bence buraya gelincde hemen yapabiliceklerini yapmak lazim(okul,dil,meslek,ehliyet,is,cocuk,v.s v.s) sonra insan bi biraktiimi isin ucunu bi baakiosun yillar gecmis bi dil bile ogrenilmemis,,,oyuzden yapabilcek seylerui ilk geldigin yillardan itibaren yapmak lazim,,,kolay gelsin arkdsm,,ha buarada ben hocama gecen sormmustum sorularin martta zorlasacagini soylemisti,cikip cikmadigina eminmisin arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

gurbete dogru
NT1
NT1

zaten bende senin yazdigin gibi dusunuyorum arkadasim herseyi ilk zamanlarda yapacagim okulada gidip dilimi en iyi sekilde ogrenmeyi planlayirom artik bakalim teori sinavinin zorlastigindan emin degilim bende kulaktan duydum cunku ins oyledir martta zorlasir ama yinede hayirlisi simdiye kadar herseyin hayirlisini istedim her istedigim oldu ins simdiden sonrada oyle olur

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:zaten bende senin yazdigin gibi dusunuyorum arkadasim herseyi ilk zamanlarda yapacagim okulada gidip dilimi en iyi sekilde ogrenmeyi planlayirom artik bakalim teori sinavinin zorlastigindan emin degilim bende kulaktan duydum cunku ins oyledir martta zorlasir ama yinede hayirlisi simdiye kadar herseyin hayirlisini istedim her istedigim oldu ins simdiden sonrada oyle olur

ins ins ins arkdsm,,,hersey gonlunce olsun hepimizin gonlunce olsun,,,hocam oyle dedi martda zorlasicakmis diye ama ins martdada zorlasmaz yani alanlar azalicaktir ozaman 75 soru zor yani 50 soruyu bilmek icin nerden baksan 400 soru ezberliyosun,onun icin ins ins ins zorlasmaz,,,
hollandadayim(2008-5)

gurbete dogru
NT1
NT1

ins zorlasmaz ama ben simdiden teori sinavina calismaya basladim evde olan kitaplardan ama yeni kitap alacigiz fakat nasil kitaptan sizlerin hazirlandiginizi ogrenmek istedim bugun kitapcidan baktigim kitap hep sorular vardi 600 tane fakat emin olmadigim icin almak istemedim benim ders alacagim hoca teori dersi vermiyor ama yinede calismam ici ondan kaynak istesem iyi olur heralde bide bir sorum olacakti teori sinavini almak icin kac zaman zarfi icinde calisip sinava girip aldiniz simdiden tesekkurler ve herkese basarilar

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön