pasaport geldi geriye sayım başladı

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
yavuzkoc
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: pasaport geldi geriye sayım başladı

Mesaj gönderen yavuzkoc »

pasakurt kardesim gozun aydin,allah sabir,huzur ve mutluluk versin.dairisi bekleyenlerin basina.allah yolunu acik etsin arkadasim.

nazi
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: van
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen nazi »

ne guzel gzoun aydin ,,,ins darisi benim basima, sen nerden basvuruda bulunmustun pasa ve kac gunde cikti vizen anlay yaaaaa

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

Mesaj gönderen pasakurt »

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

pasa :)) boyut degistirmeye hazirmisin :))

acisiyla tatlisiyla hergun ki kaYGISiyla
isteyipde yapamadiklarinla
sevipde kavusamadiginla
anen ve babandan ayrilmaya
o hergun gormek istemedigin adamlari dahi gozunden Gecirmeye
kar`a yagmurumuza havasina suyuna tasina gunesine HATTA ABARTISIZ topragi ve CAKIL TASLARINa ozlem duymaya hasret kalmaya HAZIRMISIN ...

Akrabalik burda senede bir oda turkiyede
komsuluk burda bayramdan bayrama oda muslumansa ve konusuyorsaniz
Gunes mi :D Henuz tam anlamiyla 15 dk gormedim
bayram kutlama zaten bi ayagi cukurda
cami mi :d var ama siyasi kafana yatarsa

iCin rahat olsun :

Birazcik gayretle tr de ki issiz kalma problemin olmaz
tr de en kralini okudugunda kaldigin issizlik problemiyle burda o diplomanin yarisini okusan paraya para demezsin ...
yeme icme ucuz giyim normal fiyatlar ADAMINA GORE FIYAT bicme yok...
insan haklari ( haklarini bildigin surece ) mukemmel
Devlet ac birakmaz susuz birakmaz ( almasini da bilir )
tr de bi kac gun evde kalsan canin siIKILIR burda oyle bi dert yok
ise girdiginde aldigin para TR HESABINDAN MUAZZAM ay sonu onune bakmazsan :D tepe taklak oda olmadi tatili unut onuda yapdin evin icine esya almayi unut onuda yapdin diyelim :D TR DE EV alamazsin ( eger ki oyle bi dusuncen varsa )
Burda gezme yok tozma yok cok sinirli EGER BULURSAN BIZEDE SOYLE GIDELIM ...

is konusu yine geleyim .. TURKIYEDE ISCILER mecbur calismaya is yok isci cok ' burdada tam tersi isverenler seninle guzel anlasiyor is cok isci yok KAFAN NEREDE RAHATSA GUNDE 3 TANE de is degistirebilirsin ... ama diger yeri garantiye almadan oradan cikmazsan daha iyi olur ....

Ben seviyorum burayi en azindan geldigimden beri 3 ay olacak ... iyi hosuma gidiyor ...

BAKALIM HAYIRLI OLSUN
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

darısıbasima yazdı:pasa :)) boyut degistirmeye hazirmisin :))

acisiyla tatlisiyla hergun ki kaYGISiyla
isteyipde yapamadiklarinla
sevipde kavusamadiginla
anen ve babandan ayrilmaya
o hergun gormek istemedigin adamlari dahi gozunden Gecirmeye
kar`a yagmurumuza havasina suyuna tasina gunesine HATTA ABARTISIZ topragi ve CAKIL TASLARINa ozlem duymaya hasret kalmaya HAZIRMISIN ...

Akrabalik burda senede bir oda turkiyede
komsuluk burda bayramdan bayrama oda muslumansa ve konusuyorsaniz
Gunes mi :D Henuz tam anlamiyla 15 dk gormedim
bayram kutlama zaten bi ayagi cukurda
cami mi :d var ama siyasi kafana yatarsa

iCin rahat olsun :

Birazcik gayretle tr de ki issiz kalma problemin olmaz
tr de en kralini okudugunda kaldigin issizlik problemiyle burda o diplomanin yarisini okusan paraya para demezsin ...
yeme icme ucuz giyim normal fiyatlar ADAMINA GORE FIYAT bicme yok...
insan haklari ( haklarini bildigin surece ) mukemmel
Devlet ac birakmaz susuz birakmaz ( almasini da bilir )
tr de bi kac gun evde kalsan canin siIKILIR burda oyle bi dert yok
ise girdiginde aldigin para TR HESABINDAN MUAZZAM ay sonu onune bakmazsan :D tepe taklak oda olmadi tatili unut onuda yapdin evin icine esya almayi unut onuda yapdin diyelim :D TR DE EV alamazsin ( eger ki oyle bi dusuncen varsa )
Burda gezme yok tozma yok cok sinirli EGER BULURSAN BIZEDE SOYLE GIDELIM ...

is konusu yine geleyim .. TURKIYEDE ISCILER mecbur calismaya is yok isci cok ' burdada tam tersi isverenler seninle guzel anlasiyor is cok isci yok KAFAN NEREDE RAHATSA GUNDE 3 TANE de is degistirebilirsin ... ama diger yeri garantiye almadan oradan cikmazsan daha iyi olur ....

Ben seviyorum burayi en azindan geldigimden beri 3 ay olacak ... iyi hosuma gidiyor ...

BAKALIM HAYIRLI OLSUN

Amma eksi saymissin arkdsm yaaa :lol: :lol: :lol: gecen sene sicaktan patladigim gunler oldu benim,,,sen belkide sezon sonuna dogru geldigin iicin gunesin etkisini goremedin yaz ola hayrola arkdsm,,,ben yazin arabanin 4 camini aciodum kaloriferlerinide soguk ayarda aciyodum genede sicak oluyoduu,,tabi simdi gitgide iklimlerde degisio bakalim yaza nasil olucak haavalar,,,
gercekten bakin benimde kimsem yok burda esimin ailesinden 1 abisi 2 ablasi var ama abisi babamin yasina yakin ablalarida biri annem biri babannem yasinda oyuzden pekde kafa dengi anlastigimiz soylenemez ama ben okulda tanistigim olsun,ehliyete giderken tanistigim olsun arkdslarimla hocalarimla irtibati kopartmiyorum hala gorusuyorum bayramda arasiriz konusuruz normal gunlerdede birbirimizin hatrini sorariz biseye ihtiyacimiz oldugunda dertlesmek isteidigmizde birbirimizi kirmaz biaraya gelir dertlesiriz,,yani tabi akraba ana baba gibi olmaz ama sonucta yanliz kalmamis oluyosunuz,,,daha oncede soylemistim benim yasam felsefem YASAMAYI BiLENE HERYER GUZEL...
hepinizin yasadiginiz yerlerde mutlu olmanizi dilerim gercekten ,,,insan mutlu olmassa nerde yasadigi onemli degil hayat cekilmez olur ben boyle dusunuyorum,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL

cartel
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: svs
Yabanci_Ulke: tr

Mesaj gönderen cartel »

sansli katiliyorum sana YASAMAYI BILENE HERYER GUZEL....

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

Ben ozlemleri hasretleri burda karsilasacagi havayi soyledim ilk defa geliyor biliyordum . Ben kotu demedim zaten yasanmiyor demedim olani soyledim ... Benim 1 tane bile akrabam ailem yok Tek arkamdaki kisi ESim sizlerin olabilir bilemeyecegim ...

ise gelmiyon para kazanmaya gelmiyon bilmiyom askina yada ailene kavusmaya mi geliyon bilemiyorum kardes ... Bende askim icin buraya geldim hemde dunya uzerindeki en zor %1 ihtimali gerceklestirerek ALLAHCCin izni ile geldim ... hollanda icin bende gelmedim zaten ama yasamak ve o aski devam ettirebilmek icin insana bazi gorevler dusuyor is de arayacan okulda okuyacann gezecen de tozacan da ...

HAYATI YASAMAYI BILMIYORUM Kusura bakmayin ... yanlis birsey soyledim galiba ...

buradaki okuyarak biraz zorluk cekerek herseyi halledebilirsin dedim galiba ( hayata olumsuz bakma oldu )

bayram yok dedim kendi gorusum ( hayata olumsuz baktim ama daha nasil bakacagim bilemiyorum )

BURADA HEDEF`in yoksa TR de ac surun daha iyi ...( ki hedefin varsa diger arkadaslara soluyorum )
( Benim hedefim mi karimla mutlu olmak tr de ki ailem i guzel yasatmak )

Benim henuz disarda arkadasim yok Camide takilmayi sevmem ( siyaset heryer , herkez birbirini kullanmaya calisiyor .. tr gibi degil )

Yinede ben burayi seviyorum ... ( IS konusunda Hollandanin insani TuRk zihniyetine 100 basar ,buda benim dusuncemm )

Hakkimizda hayirlisi
Arkadas cevresi olarakda henuz erken daha ...
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön