2010 yılı gercekten böyle mi basliyacak

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
siirtli sahra
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: 2010 yılı gercekten böyle mi basliyacak

Mesaj gönderen siirtli sahra »

mrb yabanci 8454 arkadsim.hicbir zaman umutsuzluga kapilma.umut senin umudun olsun.Allah yukarda herseyi goruyor.sunu unutma eger Allah sizi karsilastirmissa bilki kavusturacakta O dur.umidini kesme.sanslinin da dedigi gibi olmasaydi onun ki olmazdi.ben iki yil beklkedikten sonra buraya geldim.su anda okadar mutlu bir hayatim varki.hersey geride kalmis gecmis diye aniyoruz.biraz uzulerek aniyoruz ama....Yuce Rabbimden dilerim ki sen ve senion gibilere yardimci olur ve 2010 da sen de bu yasaddiklarini gecmis diye anarsin.hepsi geciyor arkadasim kendini uzmeye hic degmez.

yabancı8454
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: sakarya

Mesaj gönderen yabancı8454 »

trbznlu
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul

Mesaj gönderen trbznlu »

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

Mesaj gönderen acer »

arkadaslar caninizi sikmayim ben ve sanli ayni kaderi paylasmisiz ben evlendim 18 yas siniri kaldirildi 21 oldu yine dil sinavi ve maas kanunlari geldi derken bes sene bekledik gelmek icin yanilmiyorsam sansli nisanda geldi ben agustosda hollandaya geldim biraz sabir biraz guclu olun inan basarirsiniz beterin beteri var bizleri dusunun ne kadar bekledik sabrettik basardik
UYUM SINAVINA 10/10/2007 GIRDIM
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim
ikinci oturuma basvurdum 02/06/2009
bes yıllık oturumum geldı 10 07 2009

ceren 42
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: turkiye=konya
Yabanci_Ulke: hollanda=delft

Mesaj gönderen ceren 42 »

allah sabir versin arkadasim herseyin basi sabir..kaderde nl gelmek varsa bu devlet ne yaparsa yapsin gelirsin ins ins ins allah yardimcin olsun arkadasim ..

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

acer yazdı:arkadaslar caninizi sikmayim ben ve sanli ayni kaderi paylasmisiz ben evlendim 18 yas siniri kaldirildi 21 oldu yine dil sinavi ve maas kanunlari geldi derken bes sene bekledik gelmek icin yanilmiyorsam sansli nisanda geldi ben agustosda hollandaya geldim biraz sabir biraz guclu olun inan basarirsiniz beterin beteri var bizleri dusunun ne kadar bekledik sabrettik basardik
arkdsm sendemi ayni seyleri yasadin kaderdasiz yani...
evet arkdslar belki diceksinizki siz simdi ordasinizda konusmasi kolay hayir oyle degil bizzat yasadigimiz bildigimiz icin sizleri cok iyi anliyoruz,,,bende mayisin 31 inde gelmistim arkdsm sende benden 3 ay sonra gelmissin sen neler yapiyosun suanda okul,is fln,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen acer »

evet senden uc ay sonra geldim seninle ayni durumu yasadim sinava senden sonra girdim sen buraya geldikden sonra ben geldim senle ayni kaderi paylastim simdide nt 2 ins senin gibi bende alirim okula haftada iki gun iki saat gidiyorum faydasi varmi yok cunku sadece alfabe ogretiliyor okuma yazma olmayanlarin grubundayim sen nt2 basardin ins bende alirim ben imkansizliklar arasinda dil ogreniyorum kendi imkanlarimla aslinda beni nt3 grubuna verdiler ben yapamam burda deyince bu gruba verdiler burada tam bir fiyasko hayirlisi tek istedim bu sinavi alip meslek okullarindan birine gitmek istiyorum senin gibi bende sansli olmak isterdim
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

acer yazdı:evet senden uc ay sonra geldim seninle ayni durumu yasadim sinava senden sonra girdim sen buraya geldikden sonra ben geldim senle ayni kaderi paylastim simdide nt 2 ins senin gibi bende alirim okula haftada iki gun iki saat gidiyorum faydasi varmi yok cunku sadece alfabe ogretiliyor okuma yazma olmayanlarin grubundayim sen nt2 basardin ins bende alirim ben imkansizliklar arasinda dil ogreniyorum kendi imkanlarimla aslinda beni nt3 grubuna verdiler ben yapamam burda deyince bu gruba verdiler burada tam bir fiyasko hayirlisi tek istedim bu sinavi alip meslek okullarindan birine gitmek istiyorum senin gibi bende sansli olmak isterdim
anladim arkdsm hemen hemen ayni donemde gelmisiz,,,alirsin arkdsm hiiic korkma nt2 gercekten kolay insan azimle isin icine girince daha kolay oldugunu farkediyo bende gecen sene ben bu dilii hayatta ogrenemem nt2 diplomasi benim icin hayal anca ruyamda gorurum ben o diplomayi derken simdi aamaaan bumuymus zor zor dedikler sey diyorum hatta nt3 e dogru yol aldim gidiyorum,,,,ama dedigin gibi haftada iki gun ve 2 saat cok az,,,bence hocalarinla konus ve diger gunlerde seni idare etmelerini rica et,bak benim okl gunlerim haftada uc gun benim kontratim bitti normalde ama cok azimli oldugumu gordukleri icin okula haala devam ediyorum onlarda bana yardimci oluyolar saolsunlar ve nerdeyse haftanin 5 gunu okuldayim pazartesi ve persembe gunleri gidiyorum ve hocalarimdan yardim istiyorum onlarda bana simdi nt3 seviyesinde kitaplari test leri geitirip veriyolar yardimci oluyolar sordugum her konuda ellerinden geldigince acikalama ve yardimlrini esirgemiyolar...simdi nt3 seviyesindeki testleri yapiyorum okulda yoksa evde otursam hicbisey yapamam kendi basima hocalar hangi sitelerden nerelerden calisiliyo biliyolar,,,ins ins ins alirsin arkdsm biran once nt2 yi,,eger grubun seviyesi dusukse sen girisken ol daha cok konus bu sefer hoca senle daha cok ilgilenicektir cunku onlar da bi zaman sonra hic bilmeyenlerle ugrasmakdan skliyolar ve biraz daha iyi konusanlaerla daha cok ilgileniyolar,,,,bu senin avantajin olabilir bence,,,hangi meslek istiyodun mbo da,,,,ben mbo nun opendaglarina acilis gunlerine speciaal daglarina cok gidiyorum surekli okullrdan brosurleri aliyorum arastiriyorum,,,okulun studie adviseuruyle gorusuyorum meslekler hakkinda eger bildigim konularda olursa yazarim burdan bildiklerimi,,,,
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen acer »

konusmak konusunda haklisin sanslicim ama okulda konusacak bir sey olmuyorki hoca tahta a yaziyor boyle yazilir boyle okunur vs ortaya bir konu atilip ustunde tartisilmiyor cumle kurulmuyor hic birsey yok okulda bilgisayar var kullanmaya izin yok neymis okuma yazma bilmeyen grup bilgisayar kullanamaz felan filan dun hocaya inburgrenexsamen icin 15 formul doldurmamiz gerekiyor siz vermediniz dedim hocanin cvb bu kanun bana sacma geliyor gece okula gelen uyuyor bu formulu nasil dolduracaklar zaten butun gun isteler dedi konuyu kapatti bol bol kitap okuyun diyor tamam ama hic degilse bir saat bize yonelik ders islese cok iyi olacak ama adam bana ne soylenirse ben onu yaparim diyor
bende int hollanca ne bulursam ogrenmeye calisiyom kitap okuyorum zaten benim yazmam ve okumamda sorun yok ama en cok sprekendan korkuyorum hollandalilarla konusmaya calisiyorum yani her firsati degerlendiriyorum birde oglum var ikibucuk yasinda onunlada ilgilenmek ders calismak felaket zor hayirlisi ben azimliyim bu azim ins beni yolda birakmaz su onda meslek okullari konusunda arastirma yapmadim sinav sitresi yuzunden ins kazanirimda hic degilse meslek okullarina giderim
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

acer yazdı:konusmak konusunda haklisin sanslicim ama okulda konusacak bir sey olmuyorki hoca tahta a yaziyor boyle yazilir boyle okunur vs ortaya bir konu atilip ustunde tartisilmiyor cumle kurulmuyor hic birsey yok okulda bilgisayar var kullanmaya izin yok neymis okuma yazma bilmeyen grup bilgisayar kullanamaz felan filan dun hocaya inburgrenexsamen icin 15 formul doldurmamiz gerekiyor siz vermediniz dedim hocanin cvb bu kanun bana sacma geliyor gece okula gelen uyuyor bu formulu nasil dolduracaklar zaten butun gun isteler dedi konuyu kapatti bol bol kitap okuyun diyor tamam ama hic degilse bir saat bize yonelik ders islese cok iyi olacak ama adam bana ne soylenirse ben onu yaparim diyor
bende int hollanca ne bulursam ogrenmeye calisiyom kitap okuyorum zaten benim yazmam ve okumamda sorun yok ama en cok sprekendan korkuyorum hollandalilarla konusmaya calisiyorum yani her firsati degerlendiriyorum birde oglum var ikibucuk yasinda onunlada ilgilenmek ders calismak felaket zor hayirlisi ben azimliyim bu azim ins beni yolda birakmaz su onda meslek okullari konusunda arastirma yapmadim sinav sitresi yuzunden ins kazanirimda hic degilse meslek okullarina giderim
anladim arkdsm yaa uzuldum senin adina anlattigin sekildeyse senin icin cok kotu olmus gercekten keske nt3 bolumunde kalsaydin biraz zorlanirdin ama azminle toparlar nt3 alirdin sonucta bi seviye vardi ortada ve seni o seviyeye cikartmak icin zorlarlardi ama simdi okuma yazma bilmeyenlere dedigin gibi bi seviye icin biseyler ogretmezler sadece kelime fln ogretirler bizim okulda baska siniflardada var boyle bakiyorum onlarin bilgisayardaki derslerine yahu diyorum ben tr de kendim calisirken bile bundan daha zor konulara calisidoum bune boyle sonra diyorumki adamlar 40-50yaslarin da ve okuma yazma yok tabiki kolaydan baslatcaklar keske sinifini seviyeni degistirme imkanin olsaydi...sen bu azimle devam et dedigin gibi kendi cabalarinla konusmaya calis her zaman,,,netten calis,,,bak biliomusun bilmiyorum ama www.nt2taalmenu.nl sitesine gir ve calis yeni baslayanlar icin ve nt2 seviyesi icin birsuru dersler var,,,,dusundugun bi meslek varmi sunu okumak istiyorum diye....
hollandadayim(2008-5)

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön