vizeme de red geldi :( lutfen yardim!!

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
thoby
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: hollanda

vizeme de red geldi :( lutfen yardim!!

Mesaj gönderen thoby »

slm arkadaslar, maalesef dun vizeme red geldi, esime gelen kagitta calistigi isyerinde aldigi maasain vergisini vodedigine dair sistemde kayitli birsey olmadigi icinmis :( ,.fakat esimin kagitlarinda kesinti olarak alinan ucretin calistigi isyerine vergi olarak verilmis and bu saglik kurlusu develete bu kesilen vergi ucretini yansitmadigi icin bize boyle red verildi.esimde calistigi isyerine gidip mudur ile konustu,,mudurde aynen sunu soyledi; evet, sistemde gorunmeyebilir cunku sistem 3 aydan beri calismiyor ve tamir etmeye calisiyoruz :( ama biz bunu odedik! ,, simdi soruyorum,, bu nasil bir sistemdir ki bu 3 aydir bozuk? sistemde kayitli olan bir vergi odemesi olmadigi icin ben vizemi alamadim :( esimin calistigi isyeri ATTENT denen bir saglik kurulusudur,, nasil olur da boyle bir saglik kurulusunun sistemi 3 ay bozuk olabilir :( onun icin arkadaslar, herkes isyerinin vergi sistemini kontrol etsin ve eger odenmemis vergi borcu varsa, o zaman vizenize red gelebilir, allah korusun ! simdi ben nasil bir yol bulmaliyim bunun icin, bilgisi olan arkadaslar ,, yardim lutfen!

herkese kolayliklar ! insallah herkes vizesini hemen alirda sevdiklerine kavusur! AMIN!!!!

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Re: vizeme de red geldi :( lutfen yardim!!

Mesaj gönderen 2run34 »

thoby yazdı:slm arkadaslar, maalesef dun vizeme red geldi, esime gelen kagitta calistigi isyerinde aldigi maasain vergisini vodedigine dair sistemde kayitli birsey olmadigi icinmis :( ,.fakat esimin kagitlarinda kesinti olarak alinan ucretin calistigi isyerine vergi olarak verilmis and bu saglik kurlusu develete bu kesilen vergi ucretini yansitmadigi icin bize boyle red verildi.esimde calistigi isyerine gidip mudur ile konustu,,mudurde aynen sunu soyledi; evet, sistemde gorunmeyebilir cunku sistem 3 aydan beri calismiyor ve tamir etmeye calisiyoruz :( ama biz bunu odedik! ,, simdi soruyorum,, bu nasil bir sistemdir ki bu 3 aydir bozuk? sistemde kayitli olan bir vergi odemesi olmadigi icin ben vizemi alamadim :( esimin calistigi isyeri ATTENT denen bir saglik kurulusudur,, nasil olur da boyle bir saglik kurulusunun sistemi 3 ay bozuk olabilir :( onun icin arkadaslar, herkes isyerinin vergi sistemini kontrol etsin ve eger odenmemis vergi borcu varsa, o zaman vizenize red gelebilir, allah korusun ! simdi ben nasil bir yol bulmaliyim bunun icin, bilgisi olan arkadaslar ,, yardim lutfen!

herkese kolayliklar ! insallah herkes vizesini hemen alirda sevdiklerine kavusur! AMIN!!!!
Bunu bi sekilde ind ye aciklayin ama bu olayin ilk olarak dogrulugundan emin olun cunki 3 ay uzun bi zaman...odedikleri kagidin kopyasini alip ind ye gonderin bence.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

ikra
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: istanbul

Mesaj gönderen ikra »

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen 2run34 »

.

ikra
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: istanbul

Mesaj gönderen ikra »

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen 2run34 »

.

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

ARKADASLAR SUNU BASTIRA BASTIRA SOYLUYORUM. ( SANSLI UYARI VERME :) )
TARIH 01.2010 ARKADASIMIZIN ESININ HERSEYI TAMAM OLDUGU HALDE VIZESI CIKMIYORDU VERMIYORLARDI GEL GIT YAPIYORLARDI HEP. HANIMI BURDA CALISIYOR PATRONU BUNU DUYUYOR VE KONSOLOSLUGU ARIYOR VE DIYOR KI BIZ HAZIRIZ TURKIYE`DEN OLUMLU CEVAP BEKLIYORUZ.ADAM AGIR KONUSUYOR TURKIYE KONSOLOSLUGUNA BAGLIYORLAR ORADA KONUSUYOR DIYOR ` BOYLE BOYLE MAAS VERGILER HERSEY TAMAM AMA NE SEBEBSE SIZDEN VIZE CIKMIYOR BU NE LAHANA TURSUSUDUR. KARSIKI TURKIYE KONSOLOSLUGU TAMAM EN YAKIN ZAMANDA RANDOVI VERILIP VIZESI VERILECEKDIR. TURKIYEDEKI OGLANI ARIYORLAR VE 3 GUN SONRAYA RANDOVI VERIYORLAR GELSIN VIZESINI ALSIN DIYE ....

ONDAN DOLAYI ARKADASLARIM HERKEZ ISININ ARKASINA GITSIN KIMSE UGRASMIYOR ... TURK INSANI BURDA KENDINDEN BIKDIRIYOR hemseri hemseriyi disarda ... atasozu gibi .. patronlara arattirirn . ama turk olmasin patron :) yumusamayacak. hollanda veriyor da goca turkiye kendi vatandasinin vizesini vermiyor dusunun gerisini yazik yazik yazik
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

tamam ben bu seferlik yazinin ust kismini vurgu yapmak istedigin yer olarak algiliyorum,,,cunku sadece vurgu yapmak istediginiz yerlerde buyuk harf kullaniniz kurali gecerli,,,ama yinede ufoss abimizden yada geluk ablamizdan uyari gelirse ozaman bilemem yetkili onlar cunku,,,kolay gelsin,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

bende vurgu yapmak icin soyledim :)
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
Esra70
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Karaman
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Mesaj gönderen Esra70 »

slm thoby kardes,

Maas bodrosunun uzerinde belirtilen veirgi odeme den vergi dairesinden bas vura bilirsiniz veya herhangi bir boekhouder dan da bilgi alnamiz mumkun esinize soylerseniz esiniz boekhouder una danissin ve ona gore ona o kagidi verirler lakin o istedikleri sacma sapan bir kagit onu butun iscileri namina ve esiniz sadece ismi geciyor ve vergi ne zamandan baslamis onu gosteren bir kagit ayni kagidi ben isyerimin boekhouderen dan aldim ve oyle verdim inanin ben bilenem bir halt anlamadim o kagitan... onu mutlaka esiniz arastirsin eger sadece ondan ise red sebebi bir avkat ile itiraz mektubu yazdirsin ve itiraz mektubu ile o istenen kagidi iletir ise o zaman en gec 3 hafta icinde vizeniz onaylanir. Umut ediyorumki vergi odeniyordur bazi is yerleri odeniyor gosteriyor lakin odenme felan yapmiyorlar helede o is yeri bir Turk e ait ise...!!!!!!!!!!!!!!!

RABBIM ISINIZDE KOLAYLIK VE ESINIZE BOL SABIR IHSAN EYLESIN BU ISLER CIDDEN COK ZOR HELEDE BIR BAYAN ICIN.....

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön