vizeme de red geldi :( lutfen yardim!!

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Re: vizeme de red geldi :( lutfen yardim!!

Mesaj gönderen 2run34 »

thoby yazdı:hepinize teskkurler arkadaslar,,, sorun kagit felan degil,, biz kontrakt ve 3 aylik maas bordrolarini zaten ind servisine gonderdik,, onlarin istedigi sey su: esimin calistigi isyerini ve esimin ismini o isyerindeki sistemde kayitli olup olmadigini kontrol etmek,.. sistem 3 aydir calismadigi icin , evraklarin sahte olabilecegini dusunuyorlar,, esim ve kayinbabam genel mudurle gorustu ve problemin software ile ilgili oldugunu ve bu sorunun giderilmesi 3 hafta gibi bir sureyi kapsadigini soyledi,, cunku sadece esimin degil orada calisan 1600 kisinin evraklarini sisteme yeniden yukleyecekler..bunun icin bu sure 3 hafta kadar,, biz zaten avukat tutmustuk,, avukat bile sistem calismadan hicbirsey yapamayacagini soyledi, ancak ind servisine sistemin calismadigini ve evraklarin simdilik dondurulmasini ve sistem acildiginda sizlere haber verilecegini gosteren bir mektup yazdi.. inanin esim ve ben cok uzulduk,, ben kesinlikle red almayi beklemiyordum ama iste elde olmayan problemler olunca red kacinilmaz oluyor :(,, onun icin arkadaslar lutfen ama lutfen herkes calistigi isyerinin vergisini ve sistemde kayitli olup olmadigini arastirsin, herkes benim gibi magdur olmasin.. simdi 3 hafta bekleyip gorecez,, insallah hayirli olur :)

hepinize cok tesekkur ediyorum, cartel arkadasim, senin icinde iyi umutlarim var,, hissediyorum ki en kisa zamanda vizeni alacaksin :)

ARKADASLAR UMARIM HEPIMIZ BU VIZE ALMA YOLUNDA BASARILI SONUCLARA IMZA ATARIZ!!

herkes sevdigine ve sevdiklerine en yakin zamanda kavusur!! allah hepinize kolayliklar versin ! yardimlariniz icin hepinize tesekkur ederim !

Arkadasim insallah en kisa zamanda cikar vizen siz ne icin avukat tutmustunuz acaba.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

thoby
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen thoby »

2run34 kardes, biz avukati herhangi problem karsisinda ne yapacagimizi bilmek ve isi bir bilenle yapmanin daha garantili olacagini dusunduk, ayrica su an red geldi, avukatta itiraz dilekcesi gibi bir mektubu indye gonderdi.. esim ve ben islerimizle mesgul oldugumuz icin zamanimiz olmuyor boyle seyler icin, herseyin hazirlanmasi, ve ind ile posta alisverisi avukatimiz yapiyor, bu durumda herhangi bir problem cikarsa, avukat her an duruma mudahale edip, durumu duzeltme sansina sahip, bu yuzden avukat tuttuk, tabi siz isterseniz ve musait bir zamaniniz var ise, sizde ugrasabilirsiniz :) ayrica iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim :) umarim hersey gonlunce olur mutlu bir hayat surersin sevdiklerinle :) basarilar...

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen 2run34 »

thoby yazdı:2run34 kardes, biz avukati herhangi problem karsisinda ne yapacagimizi bilmek ve isi bir bilenle yapmanin daha garantili olacagini dusunduk, ayrica su an red geldi, avukatta itiraz dilekcesi gibi bir mektubu indye gonderdi.. esim ve ben islerimizle mesgul oldugumuz icin zamanimiz olmuyor boyle seyler icin, herseyin hazirlanmasi, ve ind ile posta alisverisi avukatimiz yapiyor, bu durumda herhangi bir problem cikarsa, avukat her an duruma mudahale edip, durumu duzeltme sansina sahip, bu yuzden avukat tuttuk, tabi siz isterseniz ve musait bir zamaniniz var ise, sizde ugrasabilirsiniz :) ayrica iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim :) umarim hersey gonlunce olur mutlu bir hayat surersin sevdiklerinle :) basarilar...
Ben bu konuyu oturum karti icin ind ye gittigimde sormustum cunki bende avukatla basvuru yapmak istedim ama bizden 2000 euro para istedi avukat ejder kose. sonra neyse avukatsiz basvurduk ve vizem 1 haftada cikti ben oturum karti almaya gittigmde bu avukat ne ise yarar diye ind deki bayana sordum ve verdigi cevap suydu hic birseye red gelirse yani ind hakli bi sekilde red verirse avukat buna hic bi sey yapamaz tam tersine senin buraya gelmeni zorlastirir yani zaman kaybina yol acar ha bu arada ind hic bi zaman yok memur yeni ondan red verdik yok efendim bakan arkadas yorgundu anlamadi gibi bahanelerle RED vermez onlarin isi sizin aciginizi bulmak buluncada direk red verirler mesela senin konu sistemde gozukmuyormus yani ind ye gore boyle bi kisinin kaydi yok sence hakli degillermi cunki onlar goremiyor nerden bilsin software hatasi oldugunu neyse arkadasim kafa agritmiyim keske avukata para kaptirmasaydiniz neyse insallah bir an once vizen cikarda gelirsin.bu arada kagitlarla ilgilenecek hic bir sey yok bu laflar tamamen avukatlarin insanlara soyledigi bi nevi yalan meslek icabi.
.

thoby
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen thoby »

slm arkadaslar,, daha oncede belirttigim gibi vize talebim esimin maasini sistemde goremedikleri icin red oolmustu. gecen cuma, avukat esimi aramis ve imzalanmasi gereken bir kagit varmis , hemen gelmesi gerektigini soylemis. esimde avukata gittiginde avukat esime: dun beni ind den aradilar ve sizin evraklara red veren memur bizim gonderdigimiz kagitlarin bazilarini gorememis veya gec eline ulastigi icin red verdigini,, simdi o kagitlar eline gecmis ve bizim kagitlari yeniden incelenecegini ve red kararinin iptalini ve yeniden karar verilmesi gerektigini bunun icin bir kagidin imzalanip yeniden isleme alinmasi icin gonderilmesi gerektigini soylemis ayrica bu problem icin IND bizden de ozur diledi,, simdi ind bizim red kararini iptal etti ve basvurumuzu yeniden degerlendirecek,, 2 -3 hafta sonra karar verilecek,, sizce bu karar nasil sonuclanir,, vizemi alabilecekmiyim ? ne dersiniz?

insallah herkes vizesini alir ve hekes sevdigine kavusur,, vizesini alan herkese rabbim kolaylik ve hayatta mutluluk versin! basarilar...

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

Mesaj gönderen pasakurt »

arkadasim senin adina sevindim bence sana degil iki hafta bir haftada vize verirler demekki insanogluymus onlarda robot degillerya hata yapabiliyormus.neyse az daha sabret cikacaktir umarim

thoby
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen thoby »

insallah be kardesim,, o zaman en mutlu insanlardan biri olacam,, insanin sevdigini yaninda olmasi buyuk mutluluk :) hakkimizda hayirlisi olsun .. tesekkur ederim iyi dileklerin icin :)

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen 2run34 »

Insallah alirsin arkadasim en kisa zamanda esine ailene kavusursun.
.

fatih12
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Eskisehir
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen fatih12 »

Kullanıcı avatarı
atabilgin
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belçika-zele

Mesaj gönderen atabilgin »

thoby
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen thoby »

slm arkadaslar,, halen bir ses seda yok,, 1 haftayi geride biraktik,, bu ikinci hafta,, beklicezz, sanirim kaderimizde hep beklemek var :( herkese tesekkurler,, bir sey duyarsam,, herkesle paylasacam,, tesekkuler hepinize ...

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön