Turkiyeden sınav icin basvuru

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
?izem
Beginner
Beginner

Re: Turkiyeden sınav icin basvuru

Mesaj gönderen ?izem »

sagolun yorumlar icin ama benim kafam iyice karisti, cunku ben gittigim kursa sordum ve bana sinav kaydinin yapilmis olmasi yeter dediler eski sistemden sinava girebilmek icin... ama siz randevu da almak gerekir diyorsunuz...sinav stresiyle beraber bilgi karmasasi da yasiyorum. ne yapmaliyim? peki randevumu 15 marttan sonra verirlerse de yeni sistemden mi girmis olacagim, cunku bildiginiz gibi 15 martta sinav sistemi degisiyor...bu konularda beni aydinlatirsaniz cok sevinirim..sagolun..Allah razi olsun cumlenizden.

Geluk yazdı:selam arkadasim
eger sinava eski sistemle girmek istiyorsan 31 ocaktan once randevu alman lazim, 31 ocaktan once alinan ramdevuyle eski sistemden girersin ;) ama 31 ocaktan sonra randuve alirsan, yeni sisteme gore gireceksin

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
bilmiyorum nereye kayit oldun? iyice bir sor ama sinava eski sistemle girmek istiyorsan 31 ocaktan once randevu alman lazim. randuve tarihini 15 martan once veriyorlar sana..!

Allah yardimcin olsun
kolay gele

pardon mesajima bi sey daha eklemek icin duzeltme yapiyorum
sinav icin hollanda konsolosluguna tel acip tarih alman icin parayi yatirmis olman lazim..!
kaynak olarak kullanmis oldugum sitede boyle yaziyor..!
link :http://jordanie.nlambassade.org/algemee ... slaaggrens

kola gele

?izem
Beginner
Beginner

re:

Mesaj gönderen ?izem »

merhaba peki, istanbuldan hollanda konsoloslugundan sinav icin aranmasi gereken numara nedir? ben de farkli numaralar var, tam emin olamadim..direkt sinav randevusu icin hangi numaradan araniyor? tesekkurler arkadaslar
Geluk yazdı:selam arkadasim
bilmiyorum nereye kayit oldun? iyice bir sor ama sinava eski sistemle girmek istiyorsan 31 ocaktan once randevu alman lazim. randuve tarihini 15 martan once veriyorlar sana..!

Allah yardimcin olsun
kolay gele

pardon mesajima bi sey daha eklemek icin duzeltme yapiyorum
sinav icin hollanda konsolosluguna tel acip tarih alman icin parayi yatirmis olman lazim..!
kaynak olarak kullanmis oldugum sitede boyle yaziyor..!
link :http://jordanie.nlambassade.org/algemee ... slaaggrens

kola gele

?izem
Beginner
Beginner

Re: sinav icin randevu

Mesaj gönderen ?izem »

arkadaslar ben dun verdiginiz cevaplardan oturu hemen sinav icin randevu tarihi aldim..25 subata verdiler..yani 3 haftam var, sanirim bu 3 hafta icinde sinava hazir olacagim insallah...yani eski sistemden sinava giricem insallah..
tesekkurler hepinize

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

hadi hayirlis arkadasim
insallah mujdeli haberi verirsin bize ve senide yesil goruruz

kolay gele

?izem
Beginner
Beginner

oturum icin nerden basvuru daha cabuk sonuclanır?

Mesaj gönderen ?izem »

merhabalar,
benim uyum sinavim 25 subatta ancak ben oturum basvuru surecini hızlandırmak istiyorum..bu arada sınav tarihini beklerken yapabilecegim islemler var mı? bi de nerden basvuru yaparsak daha cabuk sonuclanir diye sormak istiyorum..bi arkadas Turkıyeden basvuru yapmis ve hemen 3 haftada oturum vermisler..biz oysa tersini yaparsak daha cabuk sonuclanır diye dusunuyorduk..yani hollandadan basvuru ve saman wonen yaparsak daha cabuk sonuclanır diye dusunmustuk, o yuzden sasırdım 3 haftada oturum vermelerine..ne yapmaliyim ki daha islemler kisa sursun..bu konuda tecrubesi olan arkadaslara soruyorum. sagolun

brrnyksl
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: Holländä - Roosendääl
İletişim:

Mesaj gönderen brrnyksl »

arkadasim nerden ne sekilde basvurusaniz basvurun , zaman konusunda kimse garanti veremez. kimi 3 haftada alirken digeri bende dahil 4 ayda alabiliyor. bunun garantisi ve yolu yok . sizin yapacaginiz tek sey eksiksiz evraklara sahip olmaniz . partnerinizin maas ve kontrat sorunu yoksa cok sorun cikmaz sanirim . siz sinav tarihi beklerken partneriniz sizi birlikte yasayacaginiz eve belediyeden kaydettirmesi gerekiyor . bakin buda onemli bir arkadasimiz 2 gun geciktirdi diye red aldi . ortalama kayit islemi 2 ay kadar suruyor. onceligi bu ise veriniz . partneriniz belediye kayit islemlerini baslatsin o arada istenen diger evraklari toparlamaya vaktiniz olacaktir .

?izem
Beginner
Beginner

sinavi ben de kazandim:)))

Mesaj gönderen ?izem »

Arkadaslar selam, uzun zaman oldu yazmayali...benim size iyi haberim var..ben de sinavi gectim..dun sinav sonucumu aldim ve gecmisim...yesillenmeyi hakettik artik herhalde..emegimiz bosa cikmadi, cok sukur..

Sinava girmemis olanlar korkmasin, zahmetsiz rahmet olmazmis..caba gostersinler...

herkese tesekkurler

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Re: sinavi ben de kazandim:)))

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

?izem
Beginner
Beginner

sorum var

Mesaj gönderen ?izem »

tekrar merhaba..simdi biz samen wonen yapacagiz...hollandadan esim basvuracak, ordan hangi belgeleri iceri vermesi gerekiyor? benim ve onun vermesi gereken butun belgeleri bana bilenler yazarsa sevinirim..ayrica belediyeye beni kayit ettirmesi gerekiyor mu? gerekiyosa bu nasil ve neden yapilir?
bi de diger sorum; vize vermeden once konsolosluk mulakat yapiyormu vizeyi verecegi kisiyle?
yani mulakat icin cagiracaklar mi beni ayrica konsolosluktan yoksa direkt vizeyi verecekler mi bana?

tesekkurler
selamlar

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön